Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges így átjelentkezni...

Lehetséges így átjelentkezni másik gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Ahol most tanulok az egy alapítványi gimnázium és bár két évet lehúztam ott, nagyon szeretnék máshova járni. Nem vagyok oda való és mindent megtennék, hogy ,,átkerüljek" egy budapesti vagy Székesfehérvár környéki gimnáziumba (nyilván nem az Eötvös a cél:))

A jegyeim színjelesek, és nyáron egészen magabiztosan le tudok tenni két B2 nyelvvizsgát angolból és franciából. Németül is menne akár 1-1,5 év múlva.

10.osztályba mennék. Bármilyen tapasztalatot, tanácsot meghallgatok és előre is köszönöm a segítséget.



2022. máj. 31. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az iskola igazgatójával kell felvenni szüleidnek a kapcsolatot, és érdeklődni az átjelentkezés lehetőségéről. Az adott iskola igazgatója fogja eldönteni, hogy át tud-e venni, és ő határozza meg az átvétel feltételeit is (pl. különbözeti vizsga)

Néhány iskola a honlapjára is ki szokta rakni az átvétellel kapcsolatos információkat, de szerintem a gimnázium titkárságán is tudnak segíteni.

2022. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen alapítványi gimnáziumban is tanulsz, de szerintem átvehetnek még simán, a tantervtől függ erősen.

Mindenképpen keressetek egy szimpatikus gimnáziumot és beszéljetek a titkárságával, biztosan segíteni fognak. De az átvételről és a mikéntjéről az igazgató fog dönteni.

2022. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!