Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átiratkozhatok másik gimnázium...

Átiratkozhatok másik gimnáziumba 11.ben ha előrehozott angol és informatika érettségim van?

Figyelt kérdés
3 év alatt már rájöttem, hogy nem szeretem ezt az iskolát, a tanárok többsége nem foglalkozik ha segítséget kérek és hanyagok, vannak olyan szeptemberben írt dolgozataim amiket máig nem kaptam meg és hazudtak amikor idejöttem. A szak sem érdekel és nem állok valami fényesen de úgy érzem egy sokkal jobb iskolában jobbak lennének az eredményeim. Nem hajtanak és így nem látok rá okot, hogy nekem akkor miért is kéne. Az előrehozott érettségi ott is számít? Jobb lenne jövőre átmenni? Mire számítsak átiratkozással kapcsolatban? Még nem beszéltem az iskolával de nagyon valószínű, hogy osztályozó vizsgát kell tennem már ha átvesznek. Az sem okozna gondot ha le kéne tennem előtte néhány vizsgát. Tudom hogy nagyon kevés esély van rá hogy sikerül, de ha egy kicsi is van meg akarom próbálni. A Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumba szeretnék átmenni egy kevésbé jóhírű iskolából.

2022. ápr. 21. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előrehozott érettségid mindenhol ér tehát nem veszik el egy iskolaváltástól. Gyengébb suliból jobba átmenni 11-ben már nehéz lesz. Nem hiszem hogy bajlódnának a vizsgáztatásoddal és ráadásul a rosszabb jegyek nem számítás jó ajánlólevélnek. Ezért szerintem esélytelen a terved.

Természetesen egy telefont megér.

2022. ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Informatikát tanulok, a szakmai jegyek is számítanak?
2022. ápr. 21. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakmai jegyekkel nem tudnak mit kezdeni egy sima gimnáziumban. Technikumból/szakgimiből egy jobb gimiben nem sok esélyed van.


Nem tanultál földrajzot, biológiát, fizikát, kémiát, második idegen nyelvet... a jelenlévő sulidban. Gondolom kb hármas tanuló lehetsz. A sok tantárgyból osztályozót szerinted megszervezik egy közepes tanulónak?


Javaslom próbálkozz gyengébb gimnáziumokban ahol gyerekhiány van és bárkit átvesznek.

2022. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általánosban németet és angolt tanultam, középsuliban csak angolt. Németből van valami "vizsgám", pontosan nem emlékeztem rá mi volt de tételt kellett húzni
2022. ápr. 21. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!