Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek: magyarból...

Mi a véleményetek: magyarból vagy informatikából tegyek emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon, hogy magyarból emelt érettségi vizsgát teszek. Az idei évben próbaérettségi vizsgáim voltak: magyarból az első vizsgarésznél (szövegértés + gyakorlati szövegalkotás) 39 pontot, a második résznél (műértelmezés) 47 pontot, a szóbeli vizsgánál 45 pontot értem el, így összegezve 131 pontot szereztem a 150-ből (87%), amely meghaladta az ötös szintet. Jövőre érettségizek, azután egyetemre szeretnék jelentkezni, elsősorban a kereskedelmi és a pedagógiai szakok érdekelnek.

A magyar mellett még az informatika az, amely szóba jöhet nálam emelt szinten, mert abból van már tapasztalatom, sőt, úgy tudom, hogy jövőre van utoljára lehetőség érettségizni belőle. Az ötödik tárgyam mindenképp az infó lesz.


A gond forrása ott kezdődik, hogy szakiskolába járok, ahol az érettségi felkészítés jelentősen gyengébb, mint egy gimnáziumban. Nincs lehetőség az iskolában emelt szintű vizsgafelkészítésre járni. A diákok túlnyomó része a kettes érettségiért küzd, és az elmúlt 10 évben eddig három olyan diákról tudok, akik valamilyen tantárgyból emelt szintű érettségit szereztek a suliból.

A 11. osztályos átlagom 4.9 lesz, egyedül történelemből leszek négyes. Matekból, németből és irodalomból kitűnő vagyok. A német B2 komplex nyelvvizsgát már megszereztem néhány hónapja, szóval a nyáron szeretnék az emelt tárgyamra koncentrálni, tanulni, hogy gördülékenyebben menjen a következő évben az írásbeli és a szóbeli vizsgák.



2022. jún. 3. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy németből, de aztán rájöttem, hogy akkor elveszít 28 nyelvvizsgapontot.
2022. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván embertől függ, de én úgy vettem észre, hogy az emelt magyar érettségi valamennyivel "könnyebb", mint az emelt informatika. Szerintem egyszerűbb magyarra magadtól felkészülni.
2022. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt németet attól megcsinálhatja a magyar mellett.

Ha van egy B2 nyelvvizsgája, akkor az emelt érettségi is tuti menni fog, mert ugyanazon a szinten van. Azt hiszem, hogy csak 45 pontot kell elérni a plusz ponthoz.

A németet szerintem csináld meg ősszel előrehozottan. Igaz, előtte osztályozó vizsgát kell tenned a 12. évfolyamos tananyagról, de az nem nehéz. Én technikumba járok és nálunk szerintem mindenki tett valamilyen nyelvből előrehozottat.

Magyarból megszerintem mindenképp csinálj meg egy emeltet, hogy tudd, hogy tényleg hogy sikerülne.

A pontszámító kalkulátort is mindenképp nézd meg a felvin, az is lehet hogy duplázással jobban jársz. Ha már a két emelt mindkettő 80%-osra sikerülne, akkor 420 pontod lenne (80+80)*2+100. Nem olyan nehéz jó pontszámot összehozni, csak sokan nem gondolnak a duplázásra.

2022. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A magyar emelt az egyik legnehezebb emelt érettségi, köszönőviszonyban sincs a közép magyarral. Nézd meg a statisztikákat, kevesen is választják, nem véletlen, és azok is sokan megbánják. Tapasztalat. Ha nem muszáj, ne magyarból menj.
2022. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nehéz a magyar emelt, viszont az osztálytársaim példájából kiindulva, nem biztos, hogy otthon egyedül meg tud tanulni programozni, stb, amik emelt informatikára kellenek, míg magyarból valamivel egyszerűbb (nem egyszerű! Csak relatívan az informatikához hasonlítva) tanár nélkül felkészülni. Viszont ha az embernek van érzéke az informatikához, és nem okoz neki ez gondot, akkor érdemes azt választani. Ezt így látatlanban nehéz lenne megmondani, te érzed, hogy milyen beállítottságú vagy, melyiket érzed elérhetőbbnek. :)
2022. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!