Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken mi a különbség az...

Egyetemeken mi a különbség az ajánlott és a kötelező irodalmak közt?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező az adott tárgy alapvető ismereteihez nélkülözhetetlen.

Az ajánlott kiterjeszti egyéb, kapcsolódó területekre. Árnyalja az ismereteket.

2022. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Köszönöm szépen. Ezek szerint egy egyetemi vizsga sikeres teljesítéséhez elég csak a kötelező irodalmat megtanulni, nem feltétlenül muszáj az ajánlott irodalmat is bebiflázni?
2022. jún. 4. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ne légy amatőr!


A kötelező a vizsga anyagát képzi. Az ajánlott nem, kivéve ha a tanár írta a könyvet, vagy kedvence a téma, vagy rossz napja van, szóval in concreto az is kötelező :D (megtörtént események alapján)

2022. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

A kötelező irodalom miatt kicsit rossz érzésed van, hogy nem olvastad el, mert csak a PPT-kből tanultál.


Az ajánlott irodalmat még a tanár sem olvasta el, csak kiguglizott pár könyvcímet, hogy profibb legyen a kurzusleírás. Néha belecsempészi a kedvenc könyveit is, csak hogy promotálja őket.

2022. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk az ajánlott irodalom csak arra van, ha órán nem értettél valamit, akkor azokban utána tudsz nézni, mivel azok alapján haladunk.


Kötelező irodalom meg nincs is, hiszen arra van az óra, hogy ott a tanár lead minden kötelező anyagot.

2022. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még egy ajánlott irodalmat sem olvastam el, és négyesnél rosszabb jegyem egyszer sem volt. Sőt, igazából sok kötelezőből is csak az összefoglalót olvastam el. PPKE.
2022. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!