Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetmérnök mennyivel tud...

Környezetmérnök mennyivel tud többet, mint egy környezetvédelmi technikus?

Figyelt kérdés
technikusim már van, azon gondolkozom megéri-e megcsinálni a környezetmérnöki Bsc-t

2022. jún. 5. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet.
2022. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Ez nem ettől függ, hogy ki mit végzett, papíron elvileg a mérnök több ismerettel rendelkezik, gyakorlatban ez nem mindig van így
2022. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megéri, ha ebben akarsz elhelyezkedni. Csak óvatosan azzal, hogy hova mész. Minden egyetemen máson van a hangsúly, más más területről tanulsz a legtöbbet.

Nézz utána a mintatanterveknek!

A legfontosabb azonban, hogy diplomával sem sokkal könnyebb ezen a területen elhelyezkedni.

Mindenképp legyél gyakornok valahol egyetem mellett, legalább az utolsó 2 évben. Hidd el, ezzel teszed a legjobbat magadnak, anélkül ugyanúgy nehéz elhelyezkedni, mint egy technikusival.

2022. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Biztos hogy többet tud. De ezen a területen én személy szerint biztos nem indulnék el , mondjuk nekem fontos az anyagi biztonság . Amúgy mérnökként írom ezt, rengeteg volt ismerős karrierjét ismerve. Én a kornyezet, közlekedés, épìtő-épìtész, agrár és hasonló mérnök szakokat nem ajánlanám senkinek. Màr aki emberi munkaidőben jó fizetést szeretne kapni.
2022. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biomérnökin vagyok BME-n de az nem igazán megy, ezért gondoltam hogy átmegyek környezetmérnökire ugyanitt. Leginkább laborban szeretnék elhelyezkedni, de ha esetleg papíroznom kell az se zavarna

2022. jún. 6. 00:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha laborban szeretnél dolgozni, akkor a biomérnöki sokkal jobb döntés. Környezetmérnöki nem összpontosít erre, a cégek nem fognak felvenni laboros pozira ilyen diplomával.

Nem mellesleg ha a biomérnöki kémiai nem megy, akkor nem értem, miért hiszed, hogy majd a környezetmérnöki sokkal jobb lesz. Amikor konkrétan a tárgyak max 20%-a foglalkozik kémiával, vegyészettel, minden más az matek, természettudomány, agrár. Ha a környezetvédelem érdekel, jelentkezz át, ha a labor, akkor ne.

2022. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokkal.
2022. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!