Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan én is sorra kerülök szóbelin emelt szintű történelemből. Azokat kérdezném akik már lefeletek, hogy ment? Hányas tételt húztátok, miről kellett beszélni? Nehéz volt? Hasznosak voltak a források? A tanárok milyenek? Kedvesek, segítőkészek? Bocsi a sok kérdésért, csak mostmár eléggé izgulok😬

Köszi a választ előre is!


(Aki hozzám hasonlóan még felel annak hajrá, sok sikert!)



2022. jún. 7. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5 év után emelteztem töriből, a középszintűm jobban sikerült. Most nagyon izgultam, úgy éreztem a szóbeli előtt, hogy nem tudok semmit, pedig nagyon sokat tanultam. Végül a 10-es tételt húztam, az Aranybulláról kellett beszélnem. Nem hoztam ki magamból a legtöbbet. Egy kis teremben volt a vizsga és ugye közben mások feleltek, most valahogy nagyon zavaró volt. Nem tudtam a gondolataimat összeszedni, ezért sok mindent kihagytam. A kérdéseknél is valahogy nem voltam koncentrált, butaságokat is mondtam, pedig még történészeti műsort is hallgattam erről a témáról+elmentem Székesfehérvárra arra a dombra, ahol született. Csalódtam magamban, pedig a tétel az nem volt nehéz, meg a források is jók voltak. Ez az izgulás mindent elront, szerintem ha a születési évszámomat kérdezték volna, arra is rossz választ adtam volna. :)
2022. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szorítok neked, remélem azért aránylag jól sikerült és jószívűen pontoznak🤞.


Nekem Magyarország gazdaságáról kellett beszélnem Trianon után, a 2 világháború között, a bethleni konszolidáció alatt egészen a nagy gazdasági világválságig. A forrásaim között volt egy csomó táblázat az ipar ágazatainak a termelés emelkedéséről/csökkenéséről évekre lebontva, az elveszített területek után bekövetkező gazdasági recesszióról, továbbá volt egy részlet Apponyi Albert beszédéből, miszerint a békeszerződések során figyelembe kell venni az etnikai határokat.

A vizsgáztatók nagyon kedvesek voltak és sokat segítenek ha valaki elakad esetleg. Az előttem lévő diák nagyon izgult és kezdetben alig tudott megszólalni, de vizsgáztatók folyamatosan biztatták és segítettek neki, így össze tudta szedni magát és egész jól lefelet, úgyhogy aki megy érettségizni, az ne féljen a vizsgán emelt szinten sem tőlük!


Mindenkinek sok sikert kívánok a szóbelin, aki még felel!

2022. jún. 10. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is drukkolok neked, biztos jól sikerült. :) Igen, sok múlik azon, hogy milyen a vizsgabizottság, hallottam, hogy volt akinek nem jó tapasztalatai voltak. Velem is kedvesek voltak, remélem , hogy a pontozásnál is azok lesznek.
2022. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Régen volt, már ez a kérdés, de hál istennek mára már túlestem rajta és most azon az egyetemen tanulhatok ahova menni szerettem volna. Aki hasonló helyzetben van mint én voltam, azt tudom tanácsolni, hogy ne izguljon. Nem nehéz az érettségi. Ha az emelt törire megvannak a tételek, az érettségi követelményeknek megfelelően tanultok és ilyen márciustól nekiálltok becsülettel készülni akkor nem kell megszakadni és nagyon jól meg lehet írni.

Sok sikert mindenkinek aki idén fog érettségizni

2022. okt. 9. 19:55
 5/5 A kérdező kommentje:

És egy jó tanács. Semmiképp se kezdjetek el már most stresszelni és 0-24, szórakozás nélkül, éjt-nappallá téve csak az érettségire készülni, mert nem kell. Ez csak azt eredményezné, hogy mire eljuttok a nagy napig már ki lennétek égve és lehet rosszabb lenne, mintha lazábban vennétek.

Hajrá mindenkinek!

2022. okt. 9. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!