Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Dietetika szakra...

Semmelweis Dietetika szakra hány emelt szintű érettségi vizsga kell?

Figyelt kérdés

2022. jún. 9. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
1
2022. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

erre van a felvi.hu

nézd meg

2022. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem. Egyet ír, az egyetem honlapja is, de az egyetemről azt az infót kaptam, hogy 2.

Nem a felvi hu érdekel, azok semmi konkrétat nem tudnak mondani, control C control V a válaszuk. Az érdekel, annak a válasza, aki felvételizett oda mostanában.

2022. jún. 10. 06:11
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem tudnak azok a TO-n semmit. 1 kell csak.
2022. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3. A Felvi az egyetem által megadott adatokkal dolgozik, tehát mindent pontosan leír ami kell, legfeljebb te nem tudsz értelmezni dolgokat.
2022. jún. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hidd el, tudok,a válaszuk kb. "a királynőt megölni nem kell félteni jó lesz" jellegű. Nem specifikus, általános tájékoztató.
2022. jún. 10. 10:36
 7/16 anonim ***** válasza:
6. Mi a nem specifikus, ha az adott szaknál ott van a felvételi követelmény? Ne legyél már ennyire ostoba.
2022. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát ez:

Ki az ostoba? Vagy csak én nem látom a konkrétumot?



A 2021.12.23-án megjelent Felsőoktatási felvételi tájékoztató 2.1. Felvételi követelmény: emelt szintű érettségi vizsga menüpont alapján:



Alapképzésre és osztatlan képzésre az a jelentkező vehető fel, aki


legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, amely teljesíthető:érettségi bizonyítványban/tanúsítványban szereplő emelt szintű érettségivel,középfokú szakképzettséget tanúsító oklevélben szereplő szakmai vizsgatárggyal;felsőoktatási felvételi szakmai vizsgával;jogszabály alapján vagy bevizsgálási eljárás során emelt szintűként elismert külföldi érettségi vizsgatárggyal.felsőfokú végzettséget tanúsító (legalább alapképzésben, vagy a régi rendszer szerint főiskolán szerzett) oklevéllel rendelkezik.a felsőoktatási szakképzés elvégzését igazoló oklevéllel rendelkezik.



Amennyiben már rendelkezik felsőoktatási szakképzés elvégzését igazoló oklevéllel vagy felsőfokú oklevéllel és a megjelölt képzéseken az intézmények lehetőséget adnak az ez alapján történő pontszámításra, illetve ez kedvezőbb pontszámokat eredményez, mint amit más pontszámítási módszerek eredményeznének, akkor a pontszámítás ez alapján fog történni.



Alapképzésre vagy osztatlan mesterképzésre történő jelentkezés esetén a felsőoktatásban szerzett oklevél minősítése alapján történő pontszámítás esetében az ilyen formában megállapított pontszámot az érintett felsőoktatási intézménynek kell rögzítenie a központi felvételi nyilvántartásban.


Ebben az esetében az érintett felsőoktatási intézmény dönt arról, hogy a szerzett oklevél minősítése vagy átlaga alapján milyen pont számítható Önnek.


Az ezzel kapcsolatos szabályokat elolvashatja a felvi.hu-n az adott szak leírásánál, vagy érdeklődhet közvetlenül az intézménynél.



2022. jún. 10. 12:10
 9/16 A kérdező kommentje:

A felvi.hu-n infó:

Érettségi követelmények


Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani:


biológia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

fizika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

informatika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

kémia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

szakmai előkészítő tárgy:

egészségügyi alapismeretek

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

közgazdasági alapismeretek

közép v. emelt szintű érettségi



Ez alapján egy emelt sem kell. Akkor ki a hülye???

2022. jún. 10. 12:13
 10/16 A kérdező kommentje:
Az információk egymásnak ellentmondanak. Ezért kérdeztem, ki tudja ezt konkrétan. Nem leostobázni kell.
2022. jún. 10. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!