Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azok akik szerint változatatás...

Azok akik szerint változatatás kénne a magyarországi oktatási rendszeren milyen konkrét elképzelésük van a jelenlegi helyett?

Figyelt kérdés

2022. jún. 11. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szervezeti, vagy tartalmi változásokra gondolsz?
2022. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#13

Bármilyen szempontból.

2022. jún. 11. 09:24
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Szervezeti:

Önálló oktatásügy, decentralizált, nagyobb helyi autonómiával rendelkező a felzárkóztatásra és tehetséggondozásra egyaránt lehetőséget adó, a társadalmi mobilitást lehetővé tevő oktatási rendszer.

Tartalmi:

Az élethosszig történő tanulást lehetővé tevő tantárgyi struktúra, valóban kompetencia alapú alapozó oktatás, kevesebb kötelező és sok választható tantárggyal.

2022. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy baromi komplex téma, amiben mélységtől függően lehetne változásokat javasolni... és egyben egy ezerszer lerágott csont, amivel nem megyünk sokra, ha tovább rágjuk.


Az egyetlen dolog, amivel biztos változást érhettek el, az a saját tanítási módszeretek és a saját viselkedésetek egy olyan helyzetben, ahol más embereken lehet segíteni.


Minden más csak amolyan pohár bor mellett fanyalogva hümmögés.

2022. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"saját viselkedésetek egy olyan helyzetben, ahol más embereken lehet segíteni"

Ezen mit értesz?

2022. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Például én rettenetesen sérelmezem, hogy a felsőoktatásban a farok csóválja a kutyát emiatt az államilag támogatott fertő miatt. A hallgatók nem kapnak semmit a pénzükért cserébe sok esetben, csak hitványan odabaszott tananyagot és a ködösítés meg a beleszarás miatt nehéz számonkéréseket. Sok esetben azért nehéz egy szak, mert szar és mert magára vannak hagyva a hallgatók, nem azért, mert olyan jól felkészít a szakmára. Ilyen mennyiségű és minőségű tananyagot sokkal könnyebben is lehetne tanítani, ha nem szarna bele mindenki. Ha ezek nem állami intézmények lennének, hanem magán jellegű képzés, olyan pert lehetne mindegyik fostos hely nyakába aggatni csalásért, mint a huzat. De ez nincs így.


Én annyit tehetek, hogy jelentkezek demonstrátornak vagy szabadidőmben korrepetálok és igyekszem úgy feldolgozni az anyagot, hogy az érthető, emészthető és élvezhető legyen. Illetve igyekszem az oktatásba bevinni minél több modern eszközt, ami megkönnyíti a tanulást. Ennyit tudok fixen tenni... Mást nem, mert az én panaszom sem hallgatta meg senki, mikor úgy éreztem, semmit nem kapok a tandíjamért cserébe. Legalábbis annyit nem, amennyi megérne féléventw 300-700 ezer forintot.


Mindenkiben, akit valaha tanítottam, tudatosítom az első percben, hogy ez egy szolgáltatás és az az egészséges felfogás, ha elvárásokat támaszt felém a pénzéért és idejéért cserébe. Ennek érdekében meg szoktam mindenkit kérni, hogy legyen nyílt a kommunikáció és őszinte. Nekem szükségem van visszajelzésekre és véleményekre ahhoz, hogy jól csináljak valamit (mindenkinek). Nem akarok csaló lenni. Nem akarom más esélyét elvenni attól, hogy megértsen valamit, amire később tud építkezni, mert nincs idő újra és újra nekifutni dolgoknak, főleg nem más igénytelensége miatt.


Megfelelő színvonalat felmutatni, és elültetni a fejekben a megfelelő hozzáállást a rendszer felé.

Ennyit tudok tenni.

2022. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Egy kicsit zavaros nekem, hogy te most pénzért vagy színvonalas, mert szolgáltatsz, vagy hivatástudatból, mert a tanárság valóban egy olyan szakma, amivel lehet "embereken segíteni".

Nem tudom általában milyen most az állami felsőoktatás, én már elég régen vettem részt benne, a magán felsőoktatásban viszont dolgoztam 15 évet, így pontosan tudom mi a szolgáltatói szemlélet.

Most az állami közoktatásban dolgozom, középszinten és hasonlóak a céljaim, mint neked: "megfelelő színvonalat felmutatni, és elültetni a fejekben a" mondjuk úgy gondolkodás képességét.

Sem megfizetve, sem megbecsülve nem vagyok, de amióta tudatosult bennem, hogy a legjobban tényleg "segíteni" szeretek és a diákoktól kapott visszajelzések mennyire feltöltenek, azóta tök boldog ember vagyok.

#1-es #3-mas #5-ös voltam

2022. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

"Önálló oktatásügy"

Régen volt, akkor is szar volt az oktatás. Nem ezen múlik.

2022. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

Azért az önálló oktatásügy jelezné a terület prioritásként kezelését, nem?

A jelenlegi helyzettel szemben.

2022. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, önálló belügyminisztérium régóta van, mégsem jobb érdemben a helyzet a rendőrségnél mint az egészségügyben vagy a közoktatásban. Önálló pénzügyminisztérium (és nemzeti bank) régóta van, mégis évtizedek óta folyamatosan zuhanórepülésben van a forint. Önálló agrárminisztérium is van, mégis alacsonyabb a mezőgazdaság hozzájárulása a GDP-hez, mint az elmúlt 30 évben bármikor (a 2008-as válság 2 évét leszámítva). Ezért gondolom azt, hogy ha önálló minisztériumot (vagy bármi hasonlót) kapna az oktatásügy, az nem jelentene semmit.
2022. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!