Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre be lehet...

Orvosi egyetemre be lehet jutni, úgy ha valaki fel van mentve matekból?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm oda akar jelentkezni, úgy hogy nem is érettségizett belőle. (Már felnőtt amúgy 20 éves, most dolgozik)

Csak szerintem hülyeség így az orvosi? Oda kell matek, nem ? Illetve olyan papírt könnyen adnak ? Én se voltam jó matekból, 3 -as voltam, de én gyakoroltam is. Hogy szerezhetett papírt, ha minden másból okos volt ?



2022. jún. 11. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Bejutni elvileg be lehet, de az egyetemen már nem adnak felmentést semmilyen tárgy alól (kivéve testnevelés).


Nem kell egyébként komolyabb matektudás hozzá, mint a középszintű érettségihez, de ha azt nem tudná megírni, akkor nem fogja tudni elvégezni.

2022. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

"Nem kell egyébként komolyabb matektudás hozzá, mint a középszintű érettségihez"


Te hány orvosit végeztél el, hogy ilyen magabiztosan állítod? ...

2022. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Te hány orvosit végeztél el, hogy ilyen magabiztosan állítod?"


Én egyet, és te?


Exponenciális és logaritmikus egyenleteknél bonyolultabb dolgok nem kellettek a számításos feladatokhoz egyik tárgyból sem. Olyanok pedig vannak a középszintű érettségin is.


Az integrálszámításról és a deriválásról nagy vonalakban kellett csak tudni, hogy azok mik, ennél jobban elmélyedni bennük nem kellett. Illetve biostatisztikából lehettek meredekebb fogalmak, de a vizsgára elég volt, ha tudod, melyik sablonfeladathoz melyik Excel-függvényt/statisztikai próbát kell kiválasztani. Nem a matek miatt nehéz a szak.

2022. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem állította senki, hogy a matek miatt nehéz a szak. De azt te is beláthatod, hogy a középszintű tudáson túlmutató számítások ismerete is szükséges. És elég, ha csak egy tárgyból nem sikerül vizsgázni.
2022. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem mindegy szinte minden hova kell matek, ha sikerül neki és bekerül ott úgyis nagyon hamar kiderül h bírni fogja e vagy sem. Szerintem inkább biztatás ha ez az álma és támogasd. Ha meg nem sikerül neki azt valószínűleg úgy is belátja, de egy próbát megér.
2022. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

(1-3. vagyok)


Hát én nem igazán emlékszem, hogy középszintű tudáson túlmutató számítások ismerete szükséges lett volna. A határozott integrálról annyit tudok mondani, hogy az a görbe alatti terület, a derivált az, hogy hol milyen meredek a görbe, a határozatlan integrál meg a ugyanaz, mint a derivált, csak fordítva (matekosoktól elnézést kérek). Hogy ezeket hogyan kell kiszámítani, azt nem tudom. Most ez ismeretnek számít? Maximum nagyon felületes ismeretnek.


Abban viszont szerintem egyetértünk, hogy aki nem tud letenni egy középszintű matekérettségit, az valószínűleg nem fogja tudni elvégezni az egyetemet.

2022. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, végülis nem mintha emberek élete függne tőled. Semmi pánik, nagybátyám is matek kettessel került be a SOTE-ra, igaz volt protekciója, de azóta nagyon jó orvos, eddig 2 embert sikerült is meggyógyítania.
2022. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!