Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű szóbeli érettségi...

Középszintű szóbeli érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 12. 16:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Miket tanácsoltok?
2022. jún. 12. 17:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden tételről tudj beszélni legalább 3 percet és nem buksz meg. A középszintű érettségin nem egy lehetetlen küldetés átmenni.
2022. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
72%

-Nyilván tanulni szükséges hozzá, de hogy ha mondjuk az írásbelin közepes vagy magas pontszámot értél el akkor ez szóbelin is meglesz, összesen 12 pontot kell bezsebelned ahhoz hogy meglegyen a kettes, ezt pedig el lehet érni simán.

-A tanárnak NEM érdeke megbuktatni senkit, és megpróbál majd segíteni a felelet alatt ha elakadsz. Akkor nem fog tudni segíteni ha nem is szólalsz meg. Hogy ha feltesz egy kérdést ami már elhangzott a feleletben ne mond azt hogy "Tanárnő/Tanárúr, én ezt már elmondtam", hanem válaszolj rá mintha mi sem történt volna, azért tesz fel egy ilyen kérdést mert tudja hogy tudod a választ.

-Felelet alatt érdemes azt a szaktanárt nézni aki felteszi a kérdéseket, jelen esetben a magyar tanárt. Sokan pánikba esnek amikor meglátják hogy 3-4-5 tanár is van a teremben, ilyenkor nézheted nyugodtan a saját szaktanárodat, hogy ha úgy érzed hogy lenyugodtál akkor persze rá-rá pillanthatsz a többi résztvevőre is.

-A felelet legyen egybefüggő, és mond el a saját szavaiddal amilyen jól csak tudod - Hogy ha felolvasod a kidolgozott tételt a felelet alatt egybe akkor sokkal kevesebb pontot fogsz kapni rá (Néha-néha rá lehet pillantani, csak ne olvasd fel az egész lapot vagy nagy részleteket).

-A teremben minimum 3 tanár biztos bent lesz, de nem kell tőlük félni - Általában nem szólnak vagy avatkoznak bele semmibe, akkor viszont igen ha szabálytalanság, csalás történik, vagy ha esetleg mondasz valami nagyon nagy tévedést akkor jelzik a hibát. Hogy ha látszik rajtad hogy nagyon ideges vagy akkor lehet hogy kezdeményeznek egy pár mondatos beszélgetést vagy feltesznek egy nem a vizsgához kapcsolódó kérdést hogy oldják a feszültséget.

-Hogy ha eljutottál a szóbeliig akkor itt már nehéz elbukni. Persze, ne bízd el nagyon magad, de magyarból például fontos hogy a felelet rendezett legyen, a mondandód közt legyen egy logikai kapcsolat, összefüggő legyen, hogy ha pedig választékosan beszélsz vagy szaknyelvet is használsz akkor az már nagyon jó. A feleletet jól ki lehet húzni a kacifántos fogalmazással, vagy hogy ha egy verset kell elemezni akkor nyugodtan kiírhatod a lapra és idézhetsz belőle (Persze nem kell elszavalni).

-Illetve, 15 percet ritkán kell végigbeszélni, a legtöbb tételt tömören és röviden is meg lehet fogalmazni, a megadott 15 perc elég hosszú rá, és tanára válogatja hogy mennyit engednek.

-Illetve, kezd azzal a tétellel amelyiket jobban tudod. Mondjuk kihúzod Irodalomból a kedvenc tételedet, Nyelvtanból pedig azt amelyiket kevésbé tudod akkor kezd a feleletet az Irodalommal, és csak azután térj rá a másikra. Mondjuk azt megemlíteném hogy mindkét tételnél meg kell lennie a minimum 25%-nak, hogy ha pedig póttételt húzol akkor két teljesen új tételt fogsz kapni, akkor is hogy ha az egyiket tudtad volna. Tehát ezt érdemes elkerülni :D

2022. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó nagyon jól összeszedte, én annyit tennék hozzá, hogy nálunk épp az ellenkezőjét mondták.

A tanár azt tanácsolta, hogy kezdjük azzal, ami nehezebben megy, majd utána térjünk át arra, amit jobbnak érzünk, mert úgy az marad meg nekik, hogy a vége jó volt, jól zártad.

2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
2-es válaszoló :D Ha valaki mindegyik tárgyból minimum elégségesre megírta az írásbeliket akkor szóbelin összesen 10%-nak kell meglennie és nem 25%-nak.
2022. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
63%
5-ös, köszönöm hogy kijavítottál, ezt nem tudtam őszintén szólva, elnézést érte!
2022. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, bocsi, de nem 10%, hanem 12%, nem nagy különbség, de az az 1 pont is számíthat. Ez a legtöbb tantárgynál 6 pont, nyelvnél meg 4.
2022. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Ötös válaszoló vagyok és egykori angol szakos tanár, aki rengetegszer vizsgáztatott. :-) Igaz, én öt éve már, hogy otthagytam a pályát, de az tuti, hogy pár éve 10% kellett csak szóbelin. Lehet, hogy ez "már" 12%, de semmiképp sem 25%.
2022. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!