Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megbukok szóbelin akkor...

Ha megbukok szóbelin akkor muszály ősszel mennem érettségire vagy 1 évet halasztható is? És ha megbukok akkor fizetnem kell, a következő ért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 12. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te döntésed. Halasztható igen,de érdemesebb letudni hamarabb,én úgy csinálnám.

Ha nincs az adott iskolával tanulói jogviszonyod akkor fizetős.

2022. jún. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Muszáj
2022. jún. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vizsgát követő első vizsgaidőszakban (azaz ősszel) letett javítóvizsga ingyenes. De kötelezőnek persze nem kötelező. Annyi, hogy ha jelentkezel az őszi érettségire akor addig tanulói jogviszonyod lesz, különben meg nem (Tehát pl. nem vagy jogosult ingyenes orvosi ellátásra, pontosabban fizetned kell havi összeget, hogy biztosított legyél).
2022. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Halasztható, de nem célszerű. A 3. válaszban leírtakon túl, minél tovább halogatod, annál valószínűbb, hogy nem fogod letenni. Kiesel a tanulásból és még azt a keveset is elfelejted amit tudsz. Miből gondolod a megélhetést? Vagy a szüleid szó nélkül eltartanak + egy évig, úgy hogy semmit nem csinálsz? Mert ehhez nekem lenne egy-két szavam szülőként. Ha meg melózni kezdesz éppen nem sok kedved lesz még munka után tanulni. Szóval én nem halogatnám, de te tudod.
2022. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!