Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME könyvtára (OMIKK) hogyan...

BME könyvtára (OMIKK) hogyan működik? A nagyolvasóban tanuláshoz szükséges regisztrálni/beiratkozni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még, csak a bejárathoz közeli asztaloknál, oda úgy tudom bárki bemehet.

- merre van ez az olvasóterem egyébként? sokan szoktak lenni?

- BME hallgatóként elég csak a diákigazolványt felmutatni? vagy hogy megy ez?

- tényleg le kell adni a táskát a portán, és minden cuccommal, füzetekkel laptoppal a kezemben lehet csak bemenni?



2022. jún. 13. 15:31
 1/3 Librarian girl ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


ELVILEG: A könyvtárhasználati szabály szerint ( [link] a könyvtárhasználata regisztrációhoz kötött, ezt a aulában a bejárattal szemben tudod megtenni. A regisztráció ingyenes, és ha bemész az olvasóteremben kell egy napijegyet váltani, amit a könyvtárosnak be kell mutatni, de ha van BME-s diákod, az is elég.

GYAKORLATBAN: nem kérnek semmit, csak a tankönyvolvasóban van 1 könyvtáros, szóval nyugodtan menj be és tanulj!


Olvasóterem: a bejárattól jobbra van a Nagyolvasó, illetve ha oda bemész, jobb oldalon van egy lejárat a Műszaki és Természettudományi Olvasóba, az aulában a kölcsönző pultokkal szembeni nagy lépcsőn lehet feljutni a Gazdaság és Társadalomtudományi Olvasóba, meg ott van egy Közösségi Tér is. A Tankönyvolvasó a K-ban van, a Könyvtár bejárattal szembeni kapun kell bemenni, ott jobbra. Az olvasói terekről itt: [link]

Igen, elvileg a ruhatár kötelező, de szerintem mindenki beviszi a hátizsákját (is), szerintem bátran nézz körül, hogy mennek a dolgok. A Közösségi Térbe mindent be lehet vinni.

Most a vizsgaidőszakban hosszabbított nyitvatartás van, júliustól van nyári zárás ( [link] , [link] )

Jó könyvtárazást!

2022. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :)
2022. jún. 14. 10:59
 3/3 Librarian girl ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2022. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!