Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az működő dolog, ha betegség...

Az működő dolog, ha betegség miatt IGAZOLTAN nem tudok elmenni vizsgára, ám a tárgyra következő félévben épül másik tárgy. Megbeszélhető a TO-nál, hogy felvehessem ősszel mindkettőt? Vagy ez egyetem és tanárfüggő?

Figyelt kérdés

Egyéni tanrendem van betegség miatt.

Minden lehetőséggel számolok. Főleg, hogy első félévben volt egy komoly rosszullétem. Akkor egy tanárnak köszönhetően tudtam levizsgázni. Emiatt eléggé parázok.


Átlagom jók, kieső tárgyam, kredithiány, hiányzásom eddig nem volt.



2022. jún. 13. 15:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Voltam olyan bölcs, hogy az utolsó vizsgaidőpontot fettem fel. Ez a problémám alapja.
2022. jún. 13. 15:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha meghirdetik, felveheted. Olyat meg lehet próbálni ha meg van az aláírásod a tárgyból, hogy megkéred a tanárt, hogy vizsgakurzusként hirdesse meg. Aztán rajta múlik, hogy megteszi-e.
2022. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Aláírás?

Ezen elgondolkodtam.



Még nem írt be aláírást, de még online órák voltak ezek szeptemberben. Nem "hiányoztam". Lehet megadná.

2022. jún. 13. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Aláírás nélkül elvileg vizsgára sem lehetne feljelentkezni.
2022. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pedig nem noname egyetem. Vagy szak.


Úgy írták alá az "aláírást" - vizsgajelentkezés után, vagy vizsga/ évközi jegy megadása után, hogy előbb az "aláírást" adták meg, és a következő bejegyzés volt ugyanolyan kóddal a jegy/vizsgajegy.

2022. jún. 13. 16:43
 6/11 anonim ***** válasza:
És most, mi van a neptunban?
2022. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Semmi. Ugyanezek, meg ugyanígy lettek megadva az évközi jegyek, meg vizsgára is aláírás nélkül lehetett jelentkezni.

Tehát jelentkezve vagyok rá.


Csak mondom, félek, hogy nehogy legyen valami, aztán ne tudjak elmenni.

Ezért érdekelne, hogy szerintetek igazoltan opció e ez.

2022. jún. 13. 16:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Az az opció, amit fentebb leírtam.
2022. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a TO-n múlik.

Az épülős tárgy tárgyfelelősének az engedélyével veheted csak fel az előkövetelmény nem teljesülése esetén. Volt egyetememen ezt következetesen nem szokták megadni, de lehet, hogy máshol kevésbé szigorúak.

Próbálj a mostani tárgyad oktatójával/felelősével beszélni, hogy emiatt nem tudna-e neked plusz alkalmat tartani még a vizsgaidőszakban, vagy ha egyéni tanrended van, nyár végén/ősz elején, ilyenkor úgy tudom, az is opció lehet.

2022. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ugyanaz lenne az oktató. Ugyanazon tárgy következő szintje lenne igazából.
2022. jún. 14. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!