Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikusi oklevéllel lehet...

Technikusi oklevéllel lehet jelentkezni egyetemre emeltszintű érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Felnőtt képzésben szereztem technikusi oklevelet (2022), de nincs emelt érettségim, lehet így jelentkezni egyetemre?

2022. jún. 20. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
A technikusi oklevelet úgy érted, hogy olyan szakközépiskolát(technikumot) végeztél, ahol nem érettségiztek a végén? Ha ilyen, akkor nem lehet. Egyetemre csak érettségivel lehet menni.
2022. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

1818

A felvételi eljárással kapcsolatos általános kérdésekben a 1818-as telefonszámon (6-os gomb – oktatás, képzés, felsőoktatási felvételi eljárás) a Kormányzati Ügyfélvonal 0-24 órában ad tájékoztatást.


Ingyenesen hívható.


Egyébként érettségi mindenképp kell, annyi hogy ha van mellé technikusi végzettséged, már alapból kreditekkel indulsz, és hamarabb betudod fejezni a képzést.

2022. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A felvi.hu-t is ajánlom !!
2022. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
1es te nagyon te, technikus szakképzés feltétele hogy legyen érettségid. Elméletileg továbbtanuláskor kiváltja az emelt érettségit igen, ha szakmai. Nekünk még nem így volt, szóval emelteztem szakmai tárgyból
2022. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

baszki... én is félreolvastam

nem baj ha nincs emelt érettségid

a mérnöki szakok nagy részéhez nem kell például !


2-es voltam

2022. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A technikusi képzésben letett szaktárgyi vizsga kiváltja az emeltet, ha szakirányban megy tovább. Sőt, ha 5-ös, akkor 400 pontot kap érte, ha 4-es, akkor meg 320-at.
2022. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen érettségi után végeztem egy építőipari technikumot és most szeretnék jelentkezni egyetemre.
2022. jún. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!