Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdetben mennyire kell jól...

Kezdetben mennyire kell jól tudnom angolul, ha emeltszintű érettségire szeretnék jelentkezni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Kezdetben egyáltalán nem kell tudni.
2019. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi időd van még? Ha októberben akarsz menni, akkor azért jó, ha már van egy stabil B2-es alapod. Ha még évek vannak, akkor egyrészt még nem is kell jelentkezned, másrészt akár a nulláról is fel tudsz készülni.
2019. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel az emelt érettségi maga B2 szint, ha eleve B2-es alappal indul, már szinte nincs is semmi dolga. :)


Megfelelő nyelvérzékkel, szorgalommal szerintem akár 1 hónap is bőven elég tud lenni egy alapszintű angol tudás olyan szintű fejlesztésére, hogy az emelt érettségi jól sikerüljön.

2019. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem : kezdetben mennyire kell jól tudnom?

Tovább is lépek ezen, inkább elmondom a tapasztalataimat az emelt erettsegirol, mivel most tettem és tegnap volt konkrétan a szobelim.

9. óta tanulok angolt ( iskola és nyelv suli külön ). Tavaly májusba raktam TELC B2-t és nagyon jól sikerült , pl a szóbeli része 100% lett. Most az írásbeli emelt angol érettségim 74%, míg a tegnapi szobelim kb közepes. Minden volt: kellett beszelnek a szegénységről a háború sulytotta országokban, de volt aki GMO- t húzta, szóval elég széles körben kell, hogy megfelelő legyen a szokincsed és nagyon tájékozottnak kell lenned, pl hol hallottál annyit egyáltalán a GMO- ról vagy arról, hogy hogyan lehetne megoldani a víz hiányt vagy a gyermekek dolgozatatasat a szegény országokban, hogy azt mindenfajta felkészülés nélkül ( mert ugye emelten nincs felkészülés mint B2 nyelvvizsgan! ), szép valsztekosan elmond és véleményt formalj....

egyébként nekem év elején a felkészítő tanárom elmondta, hogy C1 közeli érettségire készüljek, mert ahhoz hasonló, mégis egy kicsit meghokkentem.

Szóval masszív nyelvtudás kell, ahhoz, hogy jó eredményed legyen. És mégegyszer : inkább C1 körüli , kicsivel alatti kell!

2019. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk rendszeresen azt mondják, és a leírásban is így van, hogy a középszintű érettségi B1, az emelt pedig B2.

Én ezzel teljesen egyetértek, bár most nem emelteztem angolból, de mivel B2 és C1 nyelvvizsgát is tettem, talán nyilatkozhatok.

Rengeteg emelt szintű érettségi feladatsort oldottam meg az OKTV-re készülés alatt, szintén rengeteg C1 feladatsort a nyelvvizsga miatt.

A C1 nyelvvizsgám 98% lett, és szerintem, az emelt érettségi jobban közelít a B2 szintre mint a C1-re.


Amit az előttem válaszoló írt pedig szerintem nem teljesen a nyelvtudás, inkább a tájékozottság kérdése. Lehet hogy valaki anyanyelvi szinten beszél angolul, mégsem tudna mondjuk az erdőírtás okairól beszélni, valaki más aki meg épp csak B2-re készül, de érdekelt a témában, nézett pár dokumentumfilmet, boldogan eltársalog róla.

2019. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!