Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karosszéria lakatos vagy kőműves?

Karosszéria lakatos vagy kőműves?

Figyelt kérdés

Tudom teljesen más a kettő, szóval a magyarázat: Három szakmám van, az egyik a burkoló. Mikor a burkoló szakmámat tanultam, akkor mondta az oktató, hogy létezik ràépülés erre, ez pedig a kőműves, ács és a festő. Mind a hármat ki lehet járni iskolarendszerűben ingyen, és nem számít bele a két ingyenes szakmába, ha akár mind a hármat kitanuljuk akkor sem. Tehát lényegében lenne négy szakmám úgy, hogy egy ingyenes okj van kihasználva. Azóta nem tudom változott-e ez, vagy fog-e. Én tavaly végeztem, ezt az információt tavaly kaptam az oktatómtól, aki az osztályfőnököm is volt.

Dolgoztam burkolóként, érdekel is az építőipar, szeretem, de érdekelnek az autók is. Az autószerelő képzést elkezdtem, de félév után ott hagytam, mert nem tanultunk szinte semmit. Szeptembertől tanulnék valamit estin, de nagy dilemmàban vagyok a két szakma között.

Ti melyiket választanàtok a helyemben?

Érettségim van, az nem akadály.


2022. jún. 21. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Kőműves és szobafestő-mázoló. Egyéni vállalkozásban javaslom főleg.
2022. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Belerokkansz az összes szakmunkaba egy idő után, nem jó egyik sem.
2022. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyiket sem terveztem életem végéig csinálni. Egyetemre akarok majd menni a későbbiekben, addig akarok dolgozni, meg egyetem mellett is szeretnék dolgozni, de ilyen tingi-lingi melókból nettó 120-130 ezer fizu mellett nem lesz egyetem, meg semmi sem. Örültem, hogy segítséggel egy autó összejött.
2022. jún. 24. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!