Menjek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezek egyetemre menni, főként Budapestre, viszont én is Budapesti vagyok. Szeretném kipróbálni hogy milyen a kolis élet egy évig akár. Lehetséges, ajánljátok a kolit, vagy nem annyira érdekes mint aminek tűnik?

Akár nem kolisként is részt lehet venni a programokon?

Minden kifejtett választ nagyon megköszönök



2022. jún. 24. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vesznek fel.
2022. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha BMEre mesz, akkor felvesznek Budapestikent is, mert itt nem szamit ez.
2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam én is annó. Viszont égett volna a bőr a pofámról, hogy pestiként elveszem a vidékiektől a lehetőséget, így fogtam magam és elmentem vidékre egyetemre és koliba. Természetesen ott sem szociális alapon, hanem a tanulmányaim miatt, hogy ne legyen olyan érzésem, hogy másnak kellene ott lennie.


Szerintem baromira megéri kolisnak lenni, de nagy pofátlanság úgy megtenni, hogy ezzel olyantól veszed el a helyet, akinek jobban kellene/jobban megéremelné. (pl emiatt papírokat hamisítani vagy máshova bejelenteni a lakhelyet stb)

2022. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"Hasonló cipőben jártam én is annó. Viszont égett volna a bőr a pofámról, hogy pestiként elveszem a vidékiektől a lehetőséget"


Extrém példa, de ha pl. Rákoscsabáról kellene minden nap az IBS-re Óbudára bejárnod, az alsó hangon 2x1,5 óra, míg mondjuk Szentendréről megvan 40 perc alatt. Vagy akár Káposztásmegyer-SZIE Budai campus is laza 1,5 óra tömegközlekedéssel, míg Tatabányáról 40 perc..

2022. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
#4 valóban rosszul fogalmaztam. Akkor közel lakóként.
2022. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
93%
Szerintem ne. A programok jó részén a kutya nem kérdezi meg, hogy kolis vagy-e.
2022. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakkollégiumot lenne érdemes megpróbálni, oda tanulmányi alapon kerülhetsz be és rengeteg közösségi program is van általában.
2022. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!