Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy érettségin? Hogy viselkedhetnek így az emberrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést, ha hosszú lesz.

Magániskolába járok, pár napja volt a szóbeli érettségim, ami összesen 50 ezer forintba került. (10ezer/tantárgy)

3 havonta 9000 Ft a tandíj, ami azt jelenti, hogy 1 év 27.000 Ft.

4 éve járok oda, de ami most történt az érettségin azt eléggé igazságtalanságnak tartom…

Először is a tanárok akik érettségiztettek full bunkók voltak, lekezelőek és szinte megalázták az embert, legalábbis engem nagyon…

Pl ha valaki nem tudott valamire válaszolni, akkor egymásra nézett két tanár és röhögtek… vagy vágta a fejeket meg rázta a fejét.

Szerintem ez sem normális dolog. Teljesen fel vagyok háborodva.

Látványosan nem tetszett nekik ott lenni, és ezt ki is nyilatkoztatták elég szépen. Állandóan a fejeket vágta mindegyik, sóhajtoztak stb…

Plusz a kajákat is mi álltuk nekik, ami 4 napra összesen 78ezer forint volt, osszedobta az osztály rá a pénzt.. mégis így viselkedni.. ez kritikán aluli.

Eljött a bizonyítvány osztás napja. A vizsgabiztos és az osztályfőnök megdícsért mindenkit, gratulált MINDENKINEK,mondták a nagy beszédet…

Mivel én nem voltam teljesen biztos benne, hogy sikerült az érettségi, így ez utan a beszéd után megnyugodtam, hogy átmentem, hisz úgy adták elő, hogy mindenkinek sikerült…

Aztán névsor szerint szólították az embereket, és arra lettem figyelmes, hogy én kimaradtam. Tiszta megalázó volt mindenki előtt, konkrétan onnan tudja meg az ember hogy nem sikerült hogy kimarad a névsorból?!

Erre a végén bejelenti az elnök, hogy “és hát sajnos volt akiknek ez nem sikerült”….

Ezt mind a kb. 50 ember előtt, elkezdte sorolni a neveket….

Vér ciki volt. Mindenki engem nézett én pedig ott égtem.

Az angol nem sikerült amit ugyancsak nem érzek igazságosnak, ugyanis 1 ponot nem adott meg, hogy meglegyen a kettes, mikor az irasbelin összesen 50 pontom lett, órákon is mindig ott voltam, messziről is jártam be ráadásul és a dogákat is mindig megírtam elég jóra…

Szerintem ez csak egy kis emberség lett volna hogy megadja azt az 1 pontot főleg hogy fizetős suli is simán megtehette volna… + ebben a szar iskolában pótérettségi sincs, így csak jövő ilyenkor tudok leérettségizni miatta…

Teljesen fel vagyok háborodva és csalódott vagyok.

Szerintetek? Jogos?



2022. jún. 29. 13:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ez lelkileg teljesen tönkre vágott és mióta megtörtént csak 0-24be ezen kattogok, az önbizalmam elment..
2022. jún. 29. 13:56
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel én voltam angolból az első felelő, olyan nagy zaj volt, hogy konkrétan a kérdéseket is alig értettem.
2022. jún. 29. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem normális, hogy ilyen érzeketlen bunkók voltak a tanárok veletek. Az meg, hogy felolvasták kinek nem sikerült, az külön undorító.

Viszont nem adhatnak neked plusz pontot, azért hogy átmenj, sajnos ez a szabály :(

2022. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kényszerítettek a magániskolára. Eleve ezért semmit nem kell fizetni normális esetben. Bármikor pótolhatod az érettségit már ősszel is, attól, hogy abban az iskolában nincs pót. Jelentkezel mint mások és elmész.
2022. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel már fizetni kell az érettségiért.
2022. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös most is fizetni kellett nem is kis összeget.
2022. jún. 29. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Oktatási hivatalnál jelentkezhetsz szeptemberben pótvizsgára szerintem
2022. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, senki nem kényszerített maganiskolaba, sajnos így alakult az eletem, de szerintem ez azért nagyon gáz hogy a tanárok így kinyilatkoztatták ezt, és hogy így viselkedtek nagyon nagyot csalódtam most az egész iskolába.
2022. jún. 29. 18:24
 9/13 anonim ***** válasza:
:(
2022. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván undorító viselkedés ez amit tettek, de a helyedbe megtanulnék angolul, aki középszinten nem szerez 25%-ot az ne is kapjon papírt
2022. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!