Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős korunkig normális egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 23:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Semmilyen korban se normális.
2022. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Nappalin kb. 25-26 éves korig. Levelezőn bármeddig.
2022. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, úgyis az a lényeg, hogy elvégezted.
2022. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

30


19 évesen kezd, tegyük fel, hogy 3,5 éves a bsc. Az msc 2 év, a phd 4. Egy év csúszás phd-n belefér.


Meg vannak, akik nem phd-znak, de mondjuk több mestert vagy több bsc-t végeznek. Vagy később találják meg, amit akarnak.


30 felett szerintem már más életszakasz van, de ez ne tartson vissza senkit az egyetemtől.

2022. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

Általában vagy fiatalok mennek és ha olyan a szak akkor 30 előtt végeznek.

Vagy olyan felnőttek mennek (45+), akiknek a gyerekek már nagyok és van erre idejük.

De ha valaki csak időhúzás miatt tanul munka helyett még 30 évesen is ott lehet bajok vannak.

2022. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

48 éves vagyok és már megint egyetemre járok. Nem gáz egyáltalán.


Fiatal korban az a gáz, ha CSAK egyetemre jársz, és még soha nem dolgoztál. Szerintem olyan 22-23 korban kezd ez gáz lenni. De ha dolgozol mellette, akkor az se gáz, ha 40 éven át egyetemi padot koptatsz. Tanulni soha nem szégyen.

2022. máj. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Úgy képzeltem el, hogy 18 éves kortól tanulva, tehát ottmaradni meddig normális.

Nekem is elmúlt apám 50, amikor Phd-t szerzett, visszatérni bármikor lehet.

2022. máj. 1. 00:45
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Úgy hogy nem dolgozol, szerintem a kora húszas évekig. Egyetemistának lenni utána is normális, csak akkor már közben jó lenne önállósodni.


Szerintem életkortól függetlenül aggodalomra ad okot amúgy az, ha valaki nagyon nem tudja eldönteni mit akar/nem tud kitartani mellette (szakot vált, akár többször is, és egyiket se fejezi be), vagy ha nem látja be mikor valami nem megy (pl. annyit bukdácsolt már, hogy csak újrafelvételizéssel folytathatná).

2022. máj. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem bármeddig.


Nappalira viszont vagy nagyon korán vagy nagyon későn mennék csak, utóbbit kizárólag akkor, ha estin/levelezőn nem indul az adott szak.


Aki nappalira jár, az nem tud tisztességesen felnőtt életet élni, nem tud eleget dolgozni mellette. Ezen a ponton két út van, vagy a tartalékait éli fel vagy eltartják.


Tekintettel arra, hogy az én értékrendemmel nem összeegyeztethető az utóbbi 25 éves kor felett, nagyjából itt húznám meg a határt, amíg nappalira mennék. Kivéve ha 25 éves koromig azon dolgoztam, hogy legyenek tartalékaim az egyetemre. Ezt követően csak akkor mennék, ha előre megteremtettem azt az összeget, amivel ezidő alatt teljes mértékben el tudom magam tartani, ha szükséges, a tandíjam fizetése mellett.

2022. máj. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Ha BME-re mérnöki alapszakra jár valaki, szerintem az teljesen ok, ha a 7 féléves képzést eltudja végezni 10-12 félév alatt. Szóval ha 18-19 évesen kezdte, akkor kb 25 éves koráig.

25 felett szerintem érdemesebb elkezdeni főállásban dolgozni és levelezőn folytatni az Msc-t (ha egyáltalán akarod).

2022. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!