Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adjam be a jelentkezésem...

Adjam be a jelentkezésem ugyanarra s szakra más más egyetemekre? H biztosra akarok menni? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Tanító szeretnék lenni, erre is fogok jelentkezni. Elsőnek ELTEt jelölöm meg, tanító ALA. Adjam be más suliba is ugyanerre? Van értelme? Úgy értem ha mondjuk az ELTEn megtelik a hely az állami támogatottba. Szerintetek?
2018. jan. 9. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem telik meg, úgy van, hogy a létszámhoz igazítják a ponthatárt. Ha sok a jelentkező, akkor magas lesz, ha kevés, akkor alacsonyabb. Ha eléred, bejutsz, ha nem akkor az azt követő helyet nézi a rendszer, amíg az aktalad megadott lista valamelyik szakára be nem kerülsz a pontszámod alapján
2018. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor nincs értelme beadni másik suliba is a tanító jelentkezést?

Köszi s választ

2018. jan. 9. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Te tudod/érzed, hogy hogyan fog sikerülni az érettségid. Ha tudod, hogy minden 100 % lesz akkor nem érdemes, de ha azt érzed hogy nem lesz a legjobbak között, akkor érdemes még valahova beadni. Hogy ez most ugyanaz a kar máshol, vagy más de ugyanott, azt csak te döntheted el. De szerintem feltétlen jelölj még valamit.
2018. jan. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. A tavalyi pontszámokat néztem, és akkor 280 volt a ponthatár államin is. Nem tudom előre hogy alakulnak a százalékok. Év végéhez, félévek jók! Matekbol vagyok 2-es, többi tárgy 4-es. Egy felsőfokú nyelvvizsgám van, es emelt törit csinálok. Valamint a biológiát, igaz azt nem emelt szinten. Remélem az érettségi is jó lesz, ebben az évben így félévre mindenből 5-re állok, kivétel a matek 😃 az nem megy.😄
2018. jan. 10. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!