Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE biológia-kémia osztatlan...

ELTE biológia-kémia osztatlan tanári képzésen mennyire nehéz a biológia és kémia kritériumtárgy?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mire lehet számítani? Mint az emelt érettségi? Ha úgy készülök, mintha az lenne, az elég? Vagy ez speciálisabb, nehezebb?


(4 éve érettségiztem ezekből emelt szinten és utoljára 1 éve foglalkoztam kémiával, biológiával egyetemen.)



2022. júl. 1. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ELTE kritériumtárgyak nehézsége kb. az emelt szintű érettségivel hasonló. Szerintem eltés honlapokon találsz előző évi feladatsorokat, érdemes megnézni.
2022. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
A biológia kritériumtárgy a Biológia Intézet honlapja szerint középszintű érettségi szintjén van, viszont a kémia kritérium picivel nehezebb, a közép és emelt szint között van. Egy két nap intenzív tanulással és gyakorlással abszolvalható mindkét tárgy
2022. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, megnyugodtam! :D
2022. júl. 4. 16:31
 4/4 xp ali ***** válasza:
100%
Ha az emeltes anyag amúgy megy, semmi bajod nem lesz a kritériummal és nem érted majd h miért kérdeznek ilyen alap dolgokat. ;) Voltam mentor az ELTÉN, felügyeltem ilyen vizsgát, és magyaráztam nekik a megoldást fizikából kémiából és matekból. bioszból nem. De tapasztalataim szt sokaknak NEHÉZ. A TTK-n az összes kritériumtárgyból siralmas az arány, h hányan és mikor teljesítik. Hányan abszolválják beiratkozáskor hánynak kell felvennie a kritérium tárgyakat, és elvégeznie és félév végén újra próbálnia. És van olyan is, aki emiatt csúszik, emiatt vágnak ki. DE: ha tudod és érted a középsulis anyagot, akkor meglesz. Azért vezették be, mert sokan érkeztek úgy a ttk-s szakokra, h nincs megfelelő alaptudásuk és anélkül viszont esélytelen a többi tárgy elvégzése, mert az arra épít. Készülj rá; tanulj, mert anélkül a tudás nélkül minden másból szívni fogsz.
2022. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!