Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » EKKE-TTK vagy SZTE-TTK?

EKKE-TTK vagy SZTE-TTK?

Figyelt kérdés

Őszintén nem volt más ötletem ezért ugyanazt a szakot jelöltem meg 2 helyen is. Földrajz-történelem szakra jelentkeztem. Vannak már ismerkedős csoportok a facebookon, ahol sorra írják ki hogy ki hogy ki hova jelentkezett, de mintha az Eszterházyba alig jelentkeztek volna, plusz egyre több helyen hallom hogy oda nem éri meg, de konkrétumot nem hallottam hogy miért nem. Nekem az EKKE-TTK van az első helyen, de ez most elbizonytalanított. Kinek mi a véleménye akik már ott vannak/voltak? Mindkét egyetemről szívesen látnék véleményeket, pozitívat, negatívat egyaránt.


Ui: Kérem kíméljenek meg az ilyenektől hogy:

-Minek jelöltél meg 2 helyre is ugyanazt, ez mekkora hülyeség stb.

-Minek mész tanárnak, nem éri meg mert nincs annyi pénz benne stb.

-Meg a hasonló nem ide illő válaszoktól.



#egyetem #tanulás #SZTE #TTK #Ekke #Földrajz, történelem
2022. júl. 2. 01:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szte, Szeged egyetemi város, a világ legjobb helye, az szte ttik meg az egyik legjobb kar
2022. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az EKF-re jártam, amikor még úgy hívták. Azt tudom mondani, hogy Eger hiába szép, nincs ott semmi. Ahhoz képest, hogy megyeszékhely, egyetemváros és egyházi központ, valójában egy álmos kisváros, nulla élettel. Válaszd inkább Szegedet, ott több a programlehetőség.
2022. júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE TTIK-s vagyok, bárn nem ezen a szakon, de imádom.


Amúgy szerintem hülyeség különböző szakokat megjelölni. Vagyis nem értem miért tenne valaki ilyet. Ha nem vesznek fel orvosira jó leszek jogásznak? Mármint egy hivatása van az embernek szerintem és arra kell menni. Nem ilyen mindegy csak egyetem legyen.


A tanári pedig egy nagyon szép hivatás, kitartást kívánok hozzá.

2022. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! 🙂
2022. júl. 2. 09:33
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Egy nagyon praktikus tanácsot adnék: a két egyetem közötti választásban fontos szempont legyen, hogy melyik igényel kevesebb utazást a lakhelyedtől. Ha ugyanis fél-fél napod elmegy a hazautazással és a visszautazással minden olyan hétvégén, amikor hazamész, akkor az így kieső időt nagyon sajnálni fogod ám. A vonaton vagy buszon elég egy bömbölő csecsemő, vagy egy hangos társaság, hogy se semmilyen szellemi munkát ne tudj végezni, se pihenni ne tudjál.
2022. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
SZTE nekem jobban bejön, mint az ELTE. Ez a kettő a legjobb természettudodományokban az országban. Így inkabb város alapján dönts, hogy mire van igényed.
2022. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 hát ha a távolságot nézzük akkor inkább Eger. De most teljesen bizonytalan vagyok őszintén. Még mondjuk 7-ig dönthetek, de szorít az idő.

#6

Nekem alapvetően város szempontjából nem hinném hogy sok elvárásom van. Én nem szoktam szórakozó helyekre járni, a bulikat nem szeretem igazából, maximum moziba jarok😅. Amire város szempontjából szükségem van pedig azt gondolom Eger is megadja. Igazából azért bizonytalanodtam el mert többen is lehúzták az Eszterházyt meg ilyen "szaktárs" (vagy nem is tudom mi a helyes kifejezés) kereső csoportokban gyakorlatilag senki nem jelölte az EKKE-t, mindenki az SZTE-t vagy az ELTE-t.

2022. júl. 2. 11:50
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
#7: Az ELTE és a SZTE régi tudományegyetemek, ahol ennek megfelelően az oktatók átlagos tudományos felkészültsége és kutatói munkássága hagyományosan magas színvonalat képvisel. Az EKKE pedig nem is olyan rég még főiskola volt, s ennek megfelelően nem annyira magas az oktatók átlagos tudományos felkészültsége. Az EKKE-n például csak történelemudományi doktori iskola van, földtudományi nincs. Ezzel szemben az SZTE-n mindkét területen van doktori képzés. Szóval ha nagyobb koponyáktól akarsz tanulni, akkor az SZTE jobb választás. De ha ez nem érdekel, és csak a tanárkodáshoz szükséges ismereteket akarod megszerezni földrajzból és történelemből, azt mindkét helyen megkapod.
2022. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😃
2022. júl. 2. 12:30
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem szereted a tömeget az SZTE akkor is jó választás.
2022. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!