Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abban az esetben, ha szeptembe...

Abban az esetben, ha szeptemberben az egyetemet önköltséges szakon kezdem, de elérem azt a tanulmányi átlagot félévkor, amely a támogatottaknak szükséges ahhoz, hogy továbbra is támogatottan maradhassanak, akkor én is átkerülhetek támogatottra?

Figyelt kérdés
SZTE kommunhikáció és médiatudomány szakára gondolok.

2022. júl. 5. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz szabad hely.
2022. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat kérdező, de fontos:


Ha egy egyetem a felvételi eljárásban kizárólag önköltséges formában índítja a levelező munkarendet, akkor a későbbiekben nincs lehetőség állami ösztöndíjas helyre átkerülni?


A Pázmány jogász szakra gondolok konkrétan.

2022. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemmel és szakkal nem vagyok képben, de érdemes megnézni, hogy van-e egyáltalán félévkor átsorolás, vagy csak év végén. Nálunk pl. csak év végén volt. Illetve nem annyira biztos, hogy ugyanazt az átlagot kell elérni, mint az államin maradáshoz (lehet, hogy magasabbat), úgyhogy ennek is érdemes utánanézni. És általában az is számít, hogy hány embert sorolnak át önköltségesre, hiszen többnyire csak az ő megüresedett helyükre lehet bekerülni.

Azt szokták mondani, hogy ha semmiképpen sem fér bele anyagilag, hogy legrosszabb esetben az egész képzést kifizesd, akkor ne menj önköltséges szakra, mert nem feltétlen lehet bízni abban, hogy majd úgyis átsorolnak. Előre nem tudhatod, hogy neked (illetve másoknak) hogy fog menni a tanulás, így nem célszerű arra alapozni, hogy majd úgyis lesz elég rosszul tanuló ember, akinek a helyére pont te beférsz. Ezzel nem ijesztegetni akarlak, de én is azért nem jelöltem meg önköltséges képzést annak idején, mert 1-2 félév még belefért volna, de 6 már nem. És jó döntés volt, mert az első félévekben nagyon nem volt szép az átlagom, és végül csúsztam is egy félévet, hiába voltam korábban mindig jó tanuló. Úgyhogy szerintem gondold át még egyszer, hogy hosszabb távon mi fér bele anyagilag, és úgy dönts. Sok sikert! :)

2022. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem a tanulmányi osztályt kérdezitek meg?
2022. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!