Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Céltalan matek-fizika fakt...

Céltalan matek-fizika fakt motivációja?

Figyelt kérdés

Egy idegennyelvi jellegű gimnáziumba jártam, ahol indítottak matek-fizikából emelt szintű felkészítést még 11-ben. Én felvettem mind a kettőt mivel műszaki irányba akartam továbbtanulni és két évig be is jártam. Az egész felkészülést egy nagy nehézségnek állították be, hogy szinte lehetetlen megcsinálni.

Egyszerűen nem akarták, hogy emeltezzünk belőlük. Mert valójában nem készítettek fel minket, kb a tananyag felét adták le. Én csak azon gondolkozok egy ideje, hogy miért csinálták? Azt is lehetett volna mondani, hogy nem vállalnak felkészítést és akkor mindenki megoldja magának. Így bejártak úgy csinálni, mint aki tanít, készülniük kellett az órára, dolgozatot javítaniuk.

Nekem van elég pontom a szakomra (280 kellett), de akkor se értem az ügy motivációját. Biztos nekik is lett volna jobb dolguk, mint az, hogy feleslegesen ott vergődjenek.



2022. júl. 5. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Az emelt szintű felkészítés ideális esetben már nem a középszinten használatos szájbarágós módszereket alkalmazza. A cél itt inkább az, hogy külső kényszer nélkül de nagy szorgalommal önállóan is megtanulj tanulni a szakirodalmakból, az átlagosnál jobban értsd egy-egy jelenség hátterét és legyenek saját gondolataid, ötleteid.

Ezt a hozzáállást egy szinvonalas egyetem is megkívánja, ennek előkészítése, ha már középiskolában is szerzel ilyen tapasztalatokat.

Persze van, ahol emelt szinten is megtartják a szájbarágós, sablonos módszereket, majd egyetem második félévében szembesül a hallgató azzal, hogy pl. matematikából már nem elegendő a középsuliból hozott tudás, ugyanakkor az önálló tanulás meg nem megy, mert ha véletlen betéved a könyvtárba, azt sem tudja hogyan nyissa ki mondjuk a Thomas kalkulust. Ezzel ellentétben, könnyen felveszi a fonalat az, akinek már középiskolában kialakult az a gyakorlata, hogy szakkönyvet piszkozat és toll társaságában olvasunk, lépésről-lépésre haladva, az apróbb részletek elemzésével, megértésével, gondos vázlatrajzok készítésével, mellékszámítások, levezetések kíséretével.

Az pedig, hogy te beéred egy 280 ponthatárú képzéssel is, nem jelenti hogy más nem szeretne ennél komolyabb intézménybe is bekerülni. Elhivatottság, szorgalom, érdeklődés és kitartás kérdése.

2022. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Elmondhatják, hogy indítottak, azaz a suliban van ilyen lehetőség.
2022. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyértelmű, hogy a magántanár kellett volna. Ezt azért lehet látni.


1 A magyar oktatás nem erre van kitalálva mindegyik szinten. Jobb ha visszább állsz. Még az Orosz se tudja leadni egy nemzetközi univerzális könyvet a tárgyaknál a BME-n szembe az amcsikkal.

2022. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!