Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki szak stabil közép...

Mérnöki szak stabil közép matek tudással és 0 fizika tudással?

Figyelt kérdés

Szóval a BME KJK logisztikai mérnöki szakára megyek, azonban amint a kérdésben is írtam nem vagyok felkészült eléggé.

Már jelentkezésnél úgy terveztem, hogy nyáron ráfekszek a matek-fizikára. Szerintetek ha ez sikerül van esélyem végigvinni? Érdekel a szakma egyébként, és a tárgyakkal sem állok hadilábon az érdeklődést tekintve. Nagyon lelombozó válaszokat láttam más kérdéseknél, azonban azok más mérnöki szakra vonatkoztak. Köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 31. 16:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, kiegészítés: a nyári felkészülésre milyen könyveket ajánlotok, illetve van valami specifikus része a tárgyaknak, amelyet kifejezetten kell tudni?
2022. máj. 31. 16:30
 2/10 anonim válasza:
100%
Simán van esélyed végigvinni. Nem mondom, hogy könnyű lesz, de a BME bármely szakára elmondható, hogy sajnos eléggé szívatnak. Ha eltökélt vagy és határozott, és eldöntöd az elején, hogy te igenis ezt szeretnéd csinálni a jövőben, akkor bármi lehetséges. Az elején lesz főleg nehéz, sok a szórós tantárgy,de van pl bevezető fizika tantárgy, illetve matekból is azt hiszem, amit fel lehet venni 0 kreditért (amolyan felzárkóztató). Egyébként aki matekból vagy fizikából érettségizik emelt szinten, sokkal az sincs beljebb, mivel ami a gimis anyagot fedi azt konkrétan pár előadáson ledarálják, és onnantól kezdve az is meg fog küzdeni, aki emeltezett fizikából vagy matekból. Kitartás és szorgalom kell hozzá, mert BME-n simán az is elvérezhet, aki nagyon penge mindenből.
2022. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.:) Sajnos későn kaptam észbe, így egy kevésbé releváns tárgyból emelteztem -bioszból, már másképp csinálnám, de most megnyugtatott az, hogy fel lehet zárkózni. A kérdés azonban továbbra is fennáll, mit ajánlotok nyári matek/fizika tanuláshoz?:)
2022. máj. 31. 18:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nulla fizika tudással mentem anno. Szerettem és értettem a fizikát, de csak egy évet tanultam középsuliban. Simán meg lehetett csinálni.

Hajrá!

2022. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat.:) Gratulálok!
2022. jún. 1. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi szívunk rendesen a matekos tárgyakkal
2022. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sokat tesz hozzá szakmailag, hogy BME-s valakinek a diplomája, ellenben, ha olyan típusú a delikvens, az egészsége is rámehet. Egy győri, debreceni diploma is ér annyit, mint a BME-s, s nem szívatnak feleslegesen.
2023. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen megvagyok azota:)

Inkabb utazok naponta 40km-t, minthogy kolis legyek a konnyebbseg miatt.

2023. ápr. 20. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 hát ezért ezzel vitatkoznék. Oké, hogy "szivatnak" (ami nem minden esetben igaz a tapasztalataim szerint), de nem is fogod a munkahelyeden tátott szájjal bámulni, hogy most mit is kéne csinálni. (Vegyiparról tudok beszélni, mert én ebben vagyok, de szerintem a többi mérnöki területen is kiemelkedő a BME)
2023. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan.
2023. ápr. 22. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!