Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbántad, hogy leérettségiztél?

Megbántad, hogy leérettségiztél?

Figyelt kérdés
2022. júl. 9. 19:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Oké, lehet hogy most feleslegesnek érzed, de ha 20 év múlva át akarod képezni magad mert mondjuk sajnos tönkrementek az ízületeid a fizikai munkában, akkor majd örülni fogsz hogy megvan.
2022. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Szellemi munkát végzek.
2022. júl. 11. 12:35
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kértek marketingeshez érettségit vagy ez otthoni vállalkozás?

Egyébként érettségi bizonyítvány = általános műveltséget jelent, mindet nem feltétlen használod. PL: szövegértés, szövegalkotás (bár, a magyar esetében ez versek/novellák kapcsán van), de marketingesként biztos olvasol/írsz, vagy kreatívnak kell lenned. Matek = számolás, alapvető gondolkodási műveletek elvégzése (aki pedig továbbtanul egyetemre sok tárgynak a nagyon alapjai (függvények, deriválás, intergrálás, valószínűségszámítás, alapvető egyenletek megoldása, arányosság, mértékegységek, geometria) az utolsó háromat a valóéletben is használod. Idegennyelv, ennek a hasznosságát nem hiszem, hogy bizonygatni kellene. Egyedül, ami tisztán általános műveltséget ad és a hétköznapokhoz nem sok köze van az a történelem (de már ott is vannak kísérletek a választási rendszer működésem, pénzügyek, társadalmi folyamatok), bárcsak eljutnának idáig a tanárok, mert ennek hasznát vennétek.

Az, hogy mit éltél át az iskolában azzal összekötni, hogy bizonygatod, hogy az érettségi mennyire felesleges és keresed a hibást, nincs összefüggés. Akinek szüksége van rá a továbbtanuláshoz (orvos, jogász, mérnök, tanár, informatikus, stb,) számukra rettentően sok haszna van. Nem lennének alapjaik az egyetemhez, és még inkább úgy érzenék, odaérkezve, hogy ehhez teljesen hülyék. Nélkülük a társadalom nem működik. Minden embernek joga van eldönteni mit csinál vagy nem csinál. Az itt senkinek nem hibája, hogy téged a szüleid olyanra kényszerítettek, és átéltél egy traumát amit nem akartál. Emiatt nem az érettségi rendszert kell hibáztatni, mert ennek teljesen más célja van (egy felvételi/alkalmassági) az egyetemeknek + általános műveltséget igazol. "HOL ÉRTE MEG???" Nekem megérte, enélkül nem dolgozhatnék abban a szakmában, amiben nem felvételizhettem volna egyetemre, nem lennének alapjaim, amiből kiinduljak.

Én ezzel nem azt állítom, hogy enélkül nem tud az ember boldogulni, mert a tudás nem csak iskolában szerezhető. A szüleim szakmát végeztek. Nem nézem őket ezért le, ők ezzel találták meg a világba a helyüket, én nem. A mérget azokon töltsd le, akik egy helyzetbe kényszerítettek, ne az érettségin. 16 év után már nem vagy tanköteles, simán elballaghattál volna onnét...én értem, hogy a szüleid nem engedték, de ez nem az érettségi hibája, hanem az övék.

2022. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy bántalmaztak nem az érettségi miatt van, kevered a dolgokat. Másrészt hogy a fenébe dolgozol marketingesként érettségi nélkül? Ezt elég elképzelhetetlennek tartom, egy magára valamit adó cég nem vesz fel érettségivel nem rendelkező marketingest, sőt, általában diplomás marketingeseket szoktak alkalmazni.
2022. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 denibá válasza:
100%
Az érettségi önmagában véve csak egy tanúsítvány. Azt bizonyítja, hogy 4 évig tanultál középfokon, jól vagy rosszul, annak a későbbi életedben már nem nagyon lesz jelentősége. Mivel a középiskola általában a 14-18 éves korosztály számára van kitalálva, ez az időszak a felnőtté válás fontos állomása. Lehet, hogy nem voltál matek zseni, nem érted a DNS felépítését, de hallottál egy csomó dologról, aminek a későbbi életedben hasznát veheted. De a lényeg, a tapasztalatszerzés. Itt lehet megtanulni a közösségi együttélés szabályait, találkozhatsz jellemtelen trógerekkel és talpig becsületes srácokkal, esetleg barátokat is szerezhetsz. Nem hiszem, hogy ez a 4 év elvesztegetett idő. Lehet, hogy a mostani szakmádhoz nem feltétlen kellett az érettségi, de a tudás az egyetlen dolog, amit soha nem vehet el tőled senki.
2022. júl. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!