Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újpesti középiskolák közül...

Pumped_Gabo kérdése:

Újpesti középiskolák közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 10.be mennék, és szeretnék iskolát váltani, lehetőleg a 4.kerületbe. Nem tudom eldönteni hogy melyik lenne jobb, ezért ha valaki leírná a véleményét az ottani középiskolákról, ha oda járt, vagy ismeri őket akkor nagyon hálás lennék. Valószínüleg nem mennék a Könyvesbe vagy a Babitsba mert félő hogy nem vennének át (nem figyeltem oda annyira a mostani iskolámban, tanulmányilag). Nem mennék az umszkiba sem a kozmába sem mert nem szeretnék műszaki vagy faipari suliba menni. Például a Bródy, a Berzeviczy vagy a Csokonai az ami reális. Minden választ előre is köszönök💜🙏🙏🙏

2022. júl. 12. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Berze közgazdasági technikum. A Csokonai és a Bródy olyan gimik ahonnan nem sokan mennek orvosira. Szerintem mindkettőben próbálkozhatsz. Esetleg még a Kanizsait és a Benkőt is nézd meg (egyházi)!
2022. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Buktál is?
2022. júl. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem buktam, csak elég vegyesek lettek a jegyeim. Igazából az számítana ha egy jó hangulatú, és normális osztályt, iskolát kapnék.👍👍
2022. júl. 13. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj, ez nem úgy megy. Örülj, ha bárhova átvesznek túlkorosan meg nem igazán tanulósan. Hívják fel a szüleid az igazgatókat, hogy egyáltalán hol van hely. Nehogy már azt hidd, hogy csak úgy válogathatsz jó hangulat alapján. Hogy milyen osztályba kerülsz (ha egyáltalán átvesznek), az is tiszta lutri. Hány tárgyból lennél hajlandó egész nyáron valami különbözeti vagy osztályozóvizsgára készülni? És mi van, ha csak olyan osztályban van hely, akik egy éve olyan nyelvet tanulnak, amit te sose tanultál? A maradék másfél hónapban azt fogod tolni, hogy utolérd őket? Te, a nem tanulós?...
2022. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért akarsz iskolát váltani? És a szüleid mit szólnak hozzá?
2022. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Igen, ezért ezeket az iskolákat soroltam fel elsősorban, mert itt még realis annak az eselye hogy atvegyenek.
2022. júl. 13. 13:45
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 Nem szeretem a környéket ahol van, az embereket akik oda járnak, ahogy oktatnak, és igazából semmit nem szeretek különösen a mostani sulimban.


A szüleim azt mondanák hogy maradjak a mostaninál de ők nem érzik át a helyzetem.

2022. júl. 13. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ért különösebb sérelem, akkor nem biztos, hogy megéri járt utat járatlanért lecserélni. Ha nem piszkáltak, nem kezdett ki valamelyik tanár, akkor persze, hogy "nem érzik át a helyzeted", hiszen nem igazán indokolt. Attól, mert iskolát váltasz, vagy lesz jobb osztályod jobb tanárokkal, vagy nem. A környék sok helyen lehet rossz, de dolgozni sem biztos, hogy jó környéken fogsz az életedben. Egyszerűen nem kell telefont elővenni, és nem ácsorogni kell, hanem egyenesen hazamenni, ne állj le senkivel beszélni. Emellett különböző osztályok különböző szinten állhatnak a tantárgyakból hozzád képest, nem buli bepótolni a lemaradást. Én a helyedben már azt a maradék 3 évet kibírnám. Egy másik rosszabb vagy hasonló kaliberű iskolába semmi értelme átmenni. Inkább gyúrj rá a jegyekre 10. osztályban, és próbálj meg egy jobb sulit, pl. Könyvest, Babitsot, hogy átvesznek-e 11. osztályra. A másik suli is meg fogja kérdezni, hogy miért mész el. Ha azt mondod el, amit itt leírtál, kb. nyegle kamasz látszatát fogod kelteni. Ha azt mondod - felmutatva a 9-10. osztályos bizonyítványodat - hogy megjött az eszed és szeretnél jól tanulni és erősebb iskolába járni, mert a képzésed jelenlegi színvonalát nem tartod megfelelőnek, akkor rögtön máshogy néznek majd rád.
2022. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha azt mondod - felmutatva a 9-10. osztályos bizonyítványodat..."

Már túl van a 9.-en és azon nincs mit felmutatni... Plusz a szülei se támogatják az iskolaváltást, pedig nélkülük nem fog menni, úgyhogy esélytelen.

Ha megjött az esze végre és tanulni akar, azt a jelenlegi sulijában is megteheti. Csak annyi a baj, hogy eddig nem tette, és egy az egyben a sulijára keni az egészet:

"Nem szeretem a környéket ahol van, az embereket akik oda járnak, ahogy oktatnak, és igazából semmit nem szeretek különösen a mostani sulimban."

Egyik iskola se vágyik arra, hogy ilyen hozzáállású diákja legyen.

Ha elkezdene végre tanulni, egész más szemmel látná a jelenlegi suliját is, de ahhoz össze kéne kapni magát, amit én az eddigiek alapján nem nézek ki belőle... Meg azt se, hogy elmúlt már 16, márpedig ha még hazudós is...

2022. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Báttya hidd el h nem unalomból tettem fel a kérdést meg hogy csak ugy kivancsi vagyok rá mit írnak és beírom hogy 16 vagyok.
2022. júl. 15. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!