Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szegedi...

Mi a véleményetek a Szegedi Tömörkény István Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Most leszek 8.-os és oda szeretnék járni, az általános tagozatra. Aki oda jár:Milyen a kollégium?

A tanárok kedvesek? Nehéz bekerülni vidékiként? Sokat kell tanulni?

Rendesen felkészítenek az érettségire?



2022. júl. 20. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Jópár éve végeztem már, de oda jártam. Szegedi voltam/vagyok, így a kollégiumról, és arról, hogy vidékiként mennyire nehéz bekerülni, nem tudok nyilatkozni (és gondolom, az elmúlt 10 évben a tanári gárda jelentős része is lecserélődött).

Az, hogy a tanárok milyenek... egy relatív nagy iskoláról van szó, minden tantárgyra van legalább 3-4 tanár. Eléggé lutri, hogy kit fogsz megkapni, van ilyen is, olyan is... bár nem igazán emlékszem kimondottan rosszindulatú tanárra. Szigorú az volt, de jellemzően következetesek voltak. De még egyszer, valószínűleg a tanári gárda sem ugyanaz már.

Az, hogy mennyit kell tanulni, meglehetősen relatív, elsősorban a te képességeidtől függ. Illetve nyilván a szaktól is, máshogy kell tanulni mondjuk egy kéttannyelvű osztályban, mint általános tagozaton.

Az érettségire rendesen felkészítenek. Bukás az gyakorlatilag nincs, és az átlagok is egész jók voltak. Nálunk az osztály 90%-át felvették oda, ahová első helyre jelentkezett egyetemre.

Én messzemenőkig csak ajánlani tudom, nagyon szerettem.

2022. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék általánosra menni, mert a többi képzés nem tetszik:((

Nem szeretnék németet tanulni és inkább spanyolt vagy olaszt választanék.

2022. júl. 20. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, most mi a rendszer, nálunk még az volt, hogy aki általánosra ment, azt az iskola osztotta be, hogy mi lesz az angol után a 2. nyelv. Ha tuti spanyolt szeretnél tanulni, akkor inkább menj kéttanra.

(Zárójeles megjegyzés: meg tudom érteni, hogy miért nem szeretnél németet tanulni, de tapasztalatból mondom, hogy nagyságrendekkel hasznosabb, és keresettebb, mint a spanyol vagy az olasz... )

2022. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én jelenleg ott vagyok. A koliról nem tudok véleményt mondani. A tanárok többsége jóindulatú, bár van egy pár borzalmas antikváriumból beesett példány. Tiszta, rendezett iskola. Az oktatás okés. A közösség, pedig normálisnak mondható. Egy normálisan felszerelt iskoláról beszélünk. Van egy pár igazán szar terem, de az csak kb. a földszinten található.
2022. szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!