Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Magyar-Kín...

Mi a véleményetek a Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola-és Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Meg lehet ott tanulni kínaiul? Milyenek az órák ( nem csak a kínai)? Közösség? Megéri oda járatni a gyerekeket? Nagyobbik fiam jövőre menne gimibe oda, őt nagyon érdekli a kínai nyelv, kisebbik fiam pedig jövőre menne általánosba, szintén oda. Felvételhez mi kell pontosan? Főleg középiskolába? Budapestiek vagyunk, de másik keületben lakunk.

2022. júl. 20. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Felvételhez mi kell pontosan? Főleg középiskolába?"

A honlapjukon biztos rajta van.

2022. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Miért pont kínai? :-)
2022. júl. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek onnan senkit. Én képekből az iskola oldalán azt láttam, hogy meglepően jó felszereltségű az iskola, és rengeteg nem ázsiai gyerek is van ott. " 20 osztályunkba 501 tanuló jár, közülük 107 kínai és más anyanyelvű, 394 magyar anyanyelvű tanuló." A kínai nyelv tanulása hosszú folyamat, és egyetem/munka mellett nehezebb, és nem ingyenes. Nem tudom, hogy az iskolának van-e valamilyen tandíja és ha igen mennyi, de azt egyben fizeted akkor mindenre, ami szerintem még olcsóbb lehet, mint egy rendes nyelvtanár. Ha a gyerekek elkötelezettek a kínai nyelv tanulása mellett, akkor érdemes lehet velük megpróbálni az iskolát. Viszont, én német kéttannyelvű iskolába jártam, és néhány volt osztálytársam váltott később egy másikba. Mindannyian azt tapasztaltuk, hogy a kéttannyelvű iskolák a nyelv szempontjából jók, viszont minden másra nem igazán. Szerintem mindenképpen kellene sok önszorgalom és magántanár az érettségi évében, ha lehet akár azt megelőzően is az érettségi tárgyakból. Az iskola - a leírása alapján - folyamatosan fejlődik, és kirakta a 2020-as (1. rendes érettségi vizsgát tett gimnáziumi osztály) eredményeit egy táblázatban. A magyar, angol és különösen a matek kiemelkedik az országos átlaghoz képest, de mivel ez csak egy osztály eredménye, nem feltétlenül irányadó, viszont úgyis ki fog derülni, ha odajár majd, hogy mennyire érzi minőséginek az oktatást, és 1 év után még mindig lehet váltani, ha nem jön be. Van amúgy ingyenes felkészítőjük is nyolcadikos felvételinél, arra érdemes lenne elmenni, hogy egyáltalán tetszik-e a hely, a tanárok, stb.. Amúgy minden információ a honlapjukon fent van.
2022. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

"Van amúgy ingyenes felkészítőjük is nyolcadikos felvételinél, arra érdemes lenne elmenni, hogy egyáltalán tetszik-e a hely, a tanárok, stb."

Hát a tanárok közül max. egy-kettő lesz, akit így megismerhetnek előre valamelyest, de az még nem sokat jelent.

2022. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején jártam előkészítőre felvételi előtt abba az iskolába, amelyikbe terveztem menni. Rögtön megismertem a leendő osztályfőnököket, magyar és matek tanárt, igazgatót, az épületet, és pár leendő osztálytársat. Szerintem sokat tud jelenteni.
2022. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én lányom ide jár 9.-es. Nagyon jó az iskola, a tanárok segítőkészek, nem arra mennek, hogy mi az amit nem tudsz. A kínai nyelvet kínai tanárok tartják.az iskola szép jól felszerelt, és nagyon tiszta.
2023. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!