Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ponttal vesznek fel a...

Hány ponttal vesznek fel a Szabó Lőrinc, illetve a Xántus János kéttannyelvű gimnáziumokba, milyen a szóbeli?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy hány pont kell az írásbeli felvételin, milyen jegyeket néznek, kell e bevinni szóbelire a füzeteimet, ilyesmik.

(angolosra szeretnék menni, ilyen B2 szinten vagyok)



2021. okt. 5. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
70 pont körüli felvételivel+jó átlaggal jó eséllyel indulsz. Ha B2 szinten vagy szerintem nem lesz gondod a szóbelivel sem.
2021. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Korábbi évek ponthatárait itt megtalálod:

[link]


A középiskoláknak okt. 20-ig nyilvánosságra kell hozniuk az aktuális felvételi tájékoztatójukat. Szóval hamarosan felrakják a honlapjukra. Nekem megvan a Szabó tavalyi tájékoztatója, amelyben a következő áll a nyelvi előkészítős két tanítási nyelvű osztálynál:

"Erre a képzésre jelentkezőkkel szemben nem elvárás az angol nyelvtudás. A heti 18 angol óra akár kezdő szintről is biztosíthatja az erős B1 szintű tudás megszerzését a nyelvi előkészítő év végére"

Ha már B2-es szinten vagy akkor ez nem lesz számodra megfelelő.


A Xantusban viszont van NYEK nélküli két tanítási nyelvű 4 éves osztály B2 szintről. Az angol NYEK-es kéttanos osztályok pedig indulnak haladó szintről is.

Xantusban a hozott pontoknál a magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv és matematika tantárgyak 7. év végi és 8. félévi eredményét nézik. (50 pont)

Központi írásbeli (100 pont)

Szóbeli meghallgatás: (50 pont)

1. bemutatkozás, általános beszélgetés (beszédstílus, kommunikációs

készség, szókincs, általános műveltség) előre megadott témák alapján

2. témakör kifejtése előre megadott témák alapján, a jelentkező által

választott irodalom, vagy történelem tantárgyból

Haladó angolra jelentkezőknek a szóbeli meghallgatás napján angol nyelvi szintfelérőt kell írniuk. Ennek az eredménye nem számít bele a pontszámba, de csak akkor lehet bekerülni a középhaladó vagy haladó csoportba, ha a tagozatnál megjelölt nyelvi szint bemeneti követelményeit teljesítik.


A III. kerületi Kőrösiben indul még 4 éves angol kéttanos osztály B1 szintről. [link]

I. kerületi Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumban van angol kéttanos osztály haladó szintről. (5 éves, mivel technikum, a nyekes kéttan pedig 1+5 éves) [link]

A Hunfalvy kb. olyan erős suli, mint a Xántus és a Kőrösi.

2021. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!