Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lenne lehetséges a...

Mennyire lenne lehetséges a szakváltás így?

Figyelt kérdés
4 pont híján sajnos nem vettek fel a megjelölt egyetemekre, viszont van egy szak (közösségszervezés), ami államin 330-körül van, így arra gondoltam hogy pótfelvételiznék arra, aztán átjelentkeznék az eredetileg kiválasztott szakra (kereskedelem-marketing). Jelenleg 396 pontom van. Megoldható lenne? BGE/Óbudai-ra jelentkeznék.
2022. júl. 21. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak olyan szakok között működik az átjelentkezés, amik azonos képzési területen vannak. Tehát a te esetedben nagyon kétséges lenne. Ha még azonos képzési területen is lennének, akkor is nagy eséllyel csak önkölcségesre tudnának átvenni.

Szóval sajnos ez nem járható út.


Viszont önköltséges kereskedelem és marketing nagy eséllyel indulni fog a pótfelvételin és a legtöbb egyetemre elegendő ponttal rendelkezel.

2022. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen mas terület. Az egyik gazdasági kepzés a máskk társadalmi.
2022. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ertem. Onkoltseges nem jatszik sajnos. Akkor varjak vele egy evet? Felsofoku nyelvvizsgan gondolkodtam, ugy 408 pontom lenne
2022. júl. 21. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen erre a szakra szeretnél menni államilag támogatott helyre, akkor érdemes lehet kihagyni egy évet és nyelvvizsgát szerezni.


Az OE és BGE-re elég lesz a 408 pont szerintem.

2022. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!