Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges-e ebben az esetben...

Lehetséges-e ebben az esetben így újra érettségizni? Orvosi!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most májusban érettségiztem, és októberben az lenne a tervem, hogy németből szeretnék újra érettségizni középszinten(most emelteztem, de szeretnék javítani rajta). Valamelyik oldalon olvastam azt, hogyha valaki akar menni orvosira, akkor ebben az esetben a kötelező tárgyakból, ha valaki újra érettségizik, akkor azt nem lehet beírni a felvételibe (Csak biológiából és kémiából lehetséges), ez igaz? A nemet középszintűt megszeretnek írni olyan 90 fölöttire. Jövőre maradok technikusin, és tudom, hogy akkor már fizetni kell érte, de nem tudom, hogy most ez lehetséges, hogy most megcsinálom, és beírhatom majd-e felvételibe.



2022. jún. 10. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Semmit nem fog érni az emelt német érettségid az orvosira. A biosz és a kémia számít igen. Ezt úgy értik hogy erre már plusz pontot nem fogsz kapni. A két emeltel ki maxolod az adható százat. Beírják a felvibe az új eredményt, de ha csak nem írsz emelten egy 90% fölöttit csak rontja a már meglévő tanulmányi pontjaid. Van nyelvvizsgád? Mert ha nincs akkor a diploma mellé kellhet, de én úgy tudom az orvosi esetáben ez az angol nyelv (vagyis az biztosan kötelező).
2022. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanulmányi pontokhoz az 5 érettségi tárgy átlagát csak a középiskolai tanulmányok lezárásaként megszerzett érettségi bizonyítvány eredményeiből lehet számítani, ezért azon már nem tudsz újraérettségizéssel változtatni.


Újraérettségizéssel csak az érettségi pontjaidat (jelen esetben a biosz és kémia vagy fizika emelt) tudod javítani.

2022. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én még szakmából és egy másik tárgyból is érettségiztem, azokat kötelező lesz majd beírni a felvibe? Ha pl 100%-os lesz, akkor eldönthetem, hogy beírom vagy sem.
2022. jún. 10. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan mondom, olyan a helyesírásotok, hogy már nincs is kedvem érdemben válaszolni...
2022. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!