Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok szakot váltani?

Hogyan tudok szakot váltani?

Figyelt kérdés

Szóval én idén felvételiztem először egyetemre, és történelemből emelteztem. Első helyen a kereskedelem és marketinget jelöltem be (államilag támogatott) , oda fel is vettek, de rájöttem hogy szívesebben mennék az építészmérnökire, amit második helyen jelöltem be (szintén államilag támogatott) . Tudom ezt mostmár nem lehet megváltoztatni, ezért érdekelne hogy lehet szakot váltani. Az építészmérnökire is elég pontom lett,valamint az alkalmasságin is átmentem. Viszont nem tudom a történelem emelt jó e az építszmérnökire.

Nyilván mind a kettő ugyanazon az egyetemen van. A kérdésem tehát az, hogy ilyen körülmények között hogyan tudnék majd átmenni építészmérnökire?

(a sorrendet egyszer már módosítottam, így már nem tudtam másodjára)

És persze ha lehet úgy, hogy ne kelljen fizetni.Persze az is lehet hogy elkezdtem és szeretni fogom, de szeretnék egy B tervet



#egyetem #szak #felvételi #Rosszdöntés😔
2022. júl. 22. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idén már biztosan nem. A tavaszi félévben meg nem érdemes átiratkozni, mert az olyan, mintha keresztfélévben kezdenéd, de nem biztos, hogy a szak egyébként indul keresztfélévben, tehát problémás lesz a tárgyfelvétel. Szóval mindenképp 1 év múlva tudnád kezdeni a másik a szakot, akkor pedig már egyszerűbb jövő februárban újra jelentkezni, és akkor gond nélkül be tudsz iratkozni (akár a két szakot párhuzamosan is tudnád csinálni, bár azt annyira nem ajánlom), és akkor ki tudsz iratkozni a mostani szakodról.

Az az 1 év elég lesz, hogy felmérd, hogy mennyire tetszik a szak, ha pedig jobban vonz a mérnöki, akkor jelentkezel februárban. Szerintem ez a legtisztább megoldás. Persze ha nem akarsz újrajelentkezni, elvileg át is iratkozhatsz a másik szakra, de ennek menetét az egyetemen kell megkérdezned.

2022. júl. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Még nem vagy a szakon, nincs hallgatói jogviszonyod. Ez a ponthatár kihirdetés még csak annyit jelent, hogy elmehetsz majd beiratkozni oda, ahova felvettek. Felvin meg tudod nézni, hogy az emelt történelmet elfogadják-e. Ha el, és azon kívül is minden feltételt teljesítettél az érettségivel és az alkalmasságival kapcsolatban, és a ponthatárt is elérted, akkor csak simán oda mész majd el beiratkozni. Én úgy tudom, hogy ez így működik, de ha nem jön majd más is megerősíteni, akkor szerintem az a biztos, ha írsz/felhívsz valami ügyfélszolgálatot, hogy mit kéne ilyenkor tenned.
2022. júl. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, távolról sincs így. CSAK ODA iratkozhat be, ahova felvették.

Már volt kérdés nem egyszer, és mindig el lett mondva, hogy ez nem úgy működik, hogy téged több helyre is „felvettek” (pontosabban teljesítetted a követelményeket), te pedig utólag válogatsz, hogy hova is akarsz járni. Azért van lehetőség menet közben sorrendmódosításra, hogy ha valaki meggondolja magát, akkor más helyre tudjon nagyobb eséllyel bekerülni. Egyébként ha ezt megengednék, akkor teljesen feleslegessé válna a ponthatárok meghúzása, ugyanis így egy adott szakra ha átömlenének a hallgatók, akkor kiszorítanák a kisebb pontszámúakat, az meg elég hülyén néz ki, hogy felvételt nyertél, amikor meg mennél beiratkozni, akkor „bocsika, elfogytak a helyek”.

2022. júl. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami oka csak volt annak, hogy ezekre a helyekre jelentkeztél, és pont ezt a sorrendet írtad be… ráadásul egyszer már módosítottad a sorrendet és akkor is a kermarkot hagytad elől… most hirtelen miért gondoltad meg magad? Szerintem kicsit nyugodj meg, most van egy hónapod átgondolni.
2022. júl. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 ez teljesen hülyeség, nincs így.
2022. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Sokat segítettetek ❤️

2022. júl. 22. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 Értem, köszi, így tényleg logikusabbnak tűnik. Nem tudom amúgy, hogy hányszor kérdezték már ezt, én most láttam először hasonló kérdést, és azért válaszoltam, mert évekkel ezelőtt hasonló dilemmában voltam én is, és anno szintén itt gyakorin így magyarázták el nekem. Csak végül nem lett szükségem rá.
2022. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!