Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapképzésről mesterképzésre...

Alapképzésről mesterképzésre lehetséges kreditátvitel?

Figyelt kérdés
Most vettek fel mesterképzésre, és nézve a mintatantervet van hasonlóság/egyezés tárgy neve alapján(nincs még tematika ugye), amit alapképzésen csináltam. Ez esetben lehet esély arra, hogy elfogadnák? Volt valaki ehhez hasonló helyzetben alapról mester esetében?

2022. júl. 24. 01:52
 1/7 A kérdező kommentje:
*illetve ezeket mikortól célszerű kérvényezni? tárgyfelvételi időszakban? és akkor fel kell venni ugyanúgy a tárgyat?
2022. júl. 24. 01:53
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tudom, csak olyan tárgyat tudsz elfogadtatni, ami nem volt feltétele az alapszakos diploma megszerzésének. Ha pl szabválnak felvettél mesterszakos tárgyat, majd erre a mesterszakra jelentkezel és elfogadtatod, az működik, ezt tapasztaltam is.


És minél hamarabb. Sok helyen csak beiratkozáskor van lehetőség rá, később nem.

2022. júl. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:
91%
Hivatalosan mesterképzésen nem fogadhatsz el alapszakon teljesített tantárgyat, mert az alacsonyabb szinten lett tanulva, TVSZ-ben is több egyetemen le van írva. A realitás meg az, hogy én első félévben egy csomó tantárgyat akkreditáltam, csak a tanárt kellett beiratkozás/első órán letámadni egyedül vagy többed magaddal.
2022. júl. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyen egyetem milyen szak, milyen tanár.


Széchenyi mester szakjain a BME-s alapkepzéses tárgyakat simán elfogadják, mivel az ottani alapképzésnek nem részei egyes tantárgyak.

Fordítva meg 100% hogy soha semmit nem fogadnak el, akkor se ha csak egyetemet váltottál közben és betűre pontosan ugyan az a tematika...

2022. júl. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan órám az egyetemen, amelyre egyszerre járnak alap- és mesterszakos diákok. A mesterszakosoknak más követelményeket kell adnom, hiába ugyanaz a tárgy még a kód szintjén is, de a mesterszakosoktól többet kell követelnem. Nem fogadnak el mesterszakon alapszakos tárgyakat, természetesen.
2022. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vodafonelive ***** válasza:
94%
4, én az akkori SZIE-re jártam és vicces volt, mert pl. a mechanikát nem fogadták el a BME-n végzettektől. Nagyon sokat számít a tanár is, mert ahogy írtad, hiába 95-100%-ban ugyan az a tematika, még ha BSc-BSc akkreditációt is csinálnál, ha a tanár szemét és nem akkreditálhatsz és még kedvezményt sem ad.
2022. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy a BGE-s alapszakon nem fogadták el a Corvinus mesterszakos tárgyakat “más tematika” címen. :D
2022. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!