Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adott be valaki idén átjelentk...

Adott be valaki idén átjelentkezési kérelmet, akár SOTEra akár más egyetemre?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem hogy a kreditátviteli kérelmet akkor is ki kell tölteni ha még nem kaptam meg a határozatot arról, hogy átvettek -e? 1 hete hogy leadtam, de 30 napon belül írták az eredményt, és ha ezt az időt kihasználják akkor kifutok a határidőből

jó lenne ha privátban is tudnék valakivel beszélni aki hasonló cipőben jár



2022. jún. 25. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kreditátviteli kérelmet csak az átvételről vagy felvételről való pozitív döntés után lehet benyújtani. Nem várhatod, hogy a Kreditátviteli Bizottság érdemben foglalkozzon olyan kérelmekkel, amelyekben még a hallgató nem is biztos, hogy hallgató lesz.
2022. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, de a rendszer 2 hét múlva lezár, és ha esetleg sikerül a felvétel akkor bukom a tárgyaimat://
2022. jún. 25. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem értem, miért "buknád a tárgyaidat". A Kreditátviteli Bizottságok általában a félévek első hetében vagy az az előtti héten ülnek össze, hiszen csak addigra derül ki biztosan, hogy ki lesz hallgató. Ha tehát augusztus közepéig benyújtod a kreditátviteli kérelmedet, az elég kell legyen. Próbálj a jelenlegi egyetemedről minden dokumentumot (hitelesített tematikákat és leckekönyveket) most beszerezni, hogy a kérvényt be tudd nyújtani.
2022. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
július első hete a határidő, online kell kitölteni, utána lejár a rendszer, és az van a leírásban hogy utána már nem tudnak elfogadni semmi ilyen jellegű kérelmet
2022. jún. 26. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Értem, eszerint ez egyetemfüggő. Ez esetben megteheted, hogy leadod a kérelmet, hiszen veszteni nem vesztesz vele.


Annyit mondanék még, hogy a SOTE ha át is vesz, egyáltalán nem biztos, hogy államilag támogatott helyre vesz át. Számthatsz sajnos arra, hogy csak költségtérítéses helyet tudnak biztosítani.

2022. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

beszéltem olyannal aki szintén oda jelentkezett át, őt államira vették át, persze kalkuláltam ezzel, de gondoltam hogy leírnák a tájékoztatóban, viszont nem volt erről szó, illetve a kérelmen is meg kellett jelölni hogy államin vagy önköltségesen vagyok e

nem tudom még, nem örülnék az önköltségesnek, nem lenne rá keretem, de remélem ha át is vesznek akkor maradhatok államin

2022. jún. 26. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!