Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégeztem 4 éves egyetemet...

Ha elvégeztem 4 éves egyetemet állami támogatással, akkor utána tényleg kötelező 2 évet Magyarországon ledolgozni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta ezt, hogy teljesen mindegy hogy miben, de az első 2 éves munkaviszonyomnak Magyarországon kell lennie. Ez igaz? Hol lehet ennek utána járni, melyik hivatalos oldalon?

2022. júl. 27. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
20 éven belül kell ledolgoznod 1200 napot.
2022. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk első körben nézd meg a tanulmányi szerződést, amit aláírtál...


Ahogy #1 írja, 20 éven belül kell ledolgoznod 4 évet (a képzés idejével megegyező időt, mindegy, hogy azon belül mikor, akár megszakításokkal is), vagy vissza kell fizetned a képzés költségét.

2022. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha úgy döntesz, hogy kimész külföldre és nem jössz vissza 20 éven belül, mennyit fog érni az a pénz amit most soknak tűnhet visszafizetni?

Nekem pl. 1,6 milliót kellene kifizetnem, de azt is 17 év múlva. Ha ki akarnék menni dolgozni, szerintem ez nem tartana vissza. Persze azóta már drágábbak a képzések, na de akkor is.

2022. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Engem picit visszatart, nekem jövőre jár le a 12 félév * 150 nap. Tavaly év végén teljesítettem a BSc-m 9 elhasznált állami félévét, most januártól töltöm a maradék 450 napot, jövőre pedig integetni fogok jobb esetben a repülőről.
2022. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 félévet jártam államilag támogatott képzésre, 250 000 forint volt egy félév, tehát 1.5 millió forintot kell visszafizetnem. Jelenleg 3500€-t keresek és 15 év múlva esedékes visszafizetni...


Ha valakit ez tart vissza a külföldi munkavállalástól, és csak ezért dolgozik Mo-n, az valamit nagyon félreszámolt

2022. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 csak kíváncsiságból... végzettségeddel kapcsolatos munkát végzel külföldön vagy pedig valami mást?
2022. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, teljes mértékben, Magyarországon kezdtem el dolgozni egy multinál (a végzettségemnek megfelelő pozícióban) és egy idő után lehetőségem nyílt a cég külföldi székházában folytatni a tevékenységemet, amit elfogadtam (elsősorban a nyelvismeretem továbbfejlesztése és a szakmai tapasztalatom bővítése miatt).
2022. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ezt a képzés idejével megegyező időt abban a munkakörben kell ledolgozni, amit tanultam?
2022. aug. 2. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8. Nem.
2022. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem beszólás vagy kritika, inkább észrevétel, vagy még az sem.


Egyetemista vagyok,- bár korosabb a képzéshez képest-, ám úgy gondolom, akik "villognak", hogy ilyen olyan fizetésük van, meg külföld, ők szerintem jó 85-90%ban vagy nyelvszakosak, gazdaság, infirmatika, gépészet, meg stb mérnökök.


Ezzel nincsen semmi gondom. Ha csinálhatnám (lenne rá képességem), én sem bölcsészet vagy elméletes szakra mentem volna. Erre van kereslet. Na meg pénz.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem mindenki villamosmérnök.

Bááár mondjuk olyan végzettség is, ami számomra is "ciki" pl a szociális munkás, állítólag külföldön az is meg van sok helyen becsülve meg fizetve.


Tehát sokaknak számít az a pénz, meg a viszonylagos "röghöz kötés".

2022. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!