Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező osztálypénz?

Kötelező osztálypénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves középiskolás diák vagyok.. Az osztályfőnök havi osztálypénzt kér. A családommal úgy döntöttünk, hogy anyagi megfontolásból ezt nem fizetjük be. Mivel kapok ösztöndíjat, így azzal "fenyeget" az osztályfőnök, hogy, ha nem fizetjük be, levonatja azt az összeget az ösztöndíjamból. Ez legális? Mivel én azt olvastam, hogy nem kötelezhető a szülő az osztálypénz megfizetésére, mivel az iskolai oktatás ingyenes, az állam által támogatott. Ha mégis levonatja (és illegális), akkor kihez lehet fordulni ez ügyben? Egyeltalán levonathatja? Ehhez van joga?

Válaszokat köszi! 🙂



2017. febr. 21. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhető a szülő az osztálypénz befizetésére, így az ösztöndíjadhoz sem juthatnak. Viszont ez esetben nem mész osztálykirándulásra, nem veszel részt iskolán kívüli programokon, se semmin.
2017. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. febr. 21. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
A probléma csak az, hogy sok helyen (pl. nálunk) ebből fedeznek fontos dolgokat.Mivel SZMK-s vagyok, az ilyen hozzáállás nagyon mérgesít. Az osztálypénz azért lett kitalálva, hogy a szülőknek egyszerre ne kelljen irdatlan nagy összegeket befizetni.Senki sem lelkesedik a fizetésért, viszont szükséges. Szalagavatókor, ballagáskor mi lesz veled? A tablón sem szeretnél rajta lenni? Mert ugye nem várhatod el senkitől, hogy a te részedet is finanszírozza...
2017. febr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 health visitor ***** válasza:
69%
És mégis mennyi lenne az az összeg? Mert szerintem ez neked lenne segítség, hogy nem egyszerre kell majd százezret befizetni szalagavatón. A mi osztályunkban is volt erre példa, hogy valaki nem fizetett havonta kb 1500 ft-ot, aztán igencsak zokon esett, amikor egyszerre kellett befizetni nagyobb összegeket, úgyhogy az "anyagi megfontolás" az rossz kifogás, mert pont, hogy magatokkal toltok ki. De ha nektek könnyebb lesz egyben fizetni, akkor hajrá. :)
2017. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De azt is kalkuláljátok bele, hogy ha nem megy még ~2 évig osztálykirándulásra, azzal is sokat megspórol ha havonta fizet, ha nem.

Amíg nem láttok a dolgok mögé, hogy miért nem akarnak/tudnak fizetni, addig ne szidjátok!

2017. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem szidás, csak sajnos ilyen hozzáállással napi szinten találkoztam általános iskolában is (ott is SZMK-s voltm). Ez nem kötelező, viszont egy íratlan szabály alapján "illik" befizetni, mivel ha ő kihúzza magát, a többi gyerekre/szülőre rak plusz anyagi terhet.

Itt nem csak az osztálykirándulásról, meg egyebekről beszélünk.. Ha akarnának fizetni, valahogy megoldanák- mi is elfogadtunk pl. részletfizetést, és minden egyebet-, ha láttuk, hogy akar, de nehezen tud fizetni.

Itt nem látnék kompromisszum készséget...

2017. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 senior10 ***** válasza:
48%

ez az anyagi megfontolás visszaüthet az éretteségi évében. A szalagavató táncot betanító tánctanár díja, a ruha, a bankett, a tabló, a tanároknak ajándék, az érettségi elnöknek is illik valamit adni. Ez nagyon sok lóvé. nálunk 4.-ben vagyis 12.-ben a 4 évig gyűjtött osztálypénz igencsak elment ezekre. persze közben minden évben volt osztálykirándulás, a tanároknak is mindig adtunk egy-egy csokor virágot férfitanároknak egy üvegbort év végén vagy év közben ha születésnapja volt a tanárnak.

Úgyhogy összegezve az osztálypénz egyáltalán nem hülyeség. nem véletlen találták ki.

2017. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk osztálypénz volt + külön szalagavató, tánc tanár stb nem osztálypénzből volt fizettve ennyit erről
2018. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Mintha otthon maguknak nem tudnák félre rakni ezzekre az esetre.
2022. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!