Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mutat ilyen kevés...

Miért mutat ilyen kevés pontot a felvi?

Figyelt kérdés

Jövőre mennék egyetemre. Maradok a technikusin 1 évre, érettségim megvan.


11.-ben és 12.-ben 5-s tanuló voltam.


Angol: 5,5

Nyelvtan: 5,5

Irodalom: 5,5

Matek: 3, 4

Történelem: 5,5

Fizika: 3 (12.-ben nem volt), 10. óta más természettudományos tantárgyaim sincsenek. Ide nem tudom mit kéne.



Érettségi eredményeim:


Magyar: 84%

Matek: 52%

Történelem: 85%

Angol: 90%

Gépgyártás technológiai ismeretek (emelt): 62%


Van nyelvvizsgám


Mégis azt írja, hogy 356 pontom van. Amikor nálam rosszabb tanulókkal beszélek erről, akiknél nekem jobb jegyeim voltak meg az érettségim is jobb volt, akkor ilyen 380-akat mondanak.


Én csesztem el valamit, vagy ők nem mondanak igazat?



2022. júl. 28. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra? Mik a felvételi követelmények? Ezt igy nem lehet kiszámolni rendesen.
2022. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A természettudományos tárgyhoz bármelyik jó, amit 2 évig tanultál. Ha pl 9-10ben ötös voltál kémiából, írd azt.


Nem mindegy, melyik tantárgyakat számolja a felvi, ez szakfüggő. Mire jelentkeznél?

2022. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gépészmérnök. Megvan az emelt ami kell oda.


Idén 320 volt a ponthatár

2022. júl. 28. 21:18
 4/6 A kérdező kommentje:
10-11. Fizika megy, mert kémiam is csak 9.-ben volt. Köszi a válaszokat.
2022. júl. 28. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert elég rosszak lettek az eredményeid, amiket a gépészmérnöki szakon legnagyobb súllyal figyelembe vesznek (matek, gépészet érettségi).


Ha valaki ugyanezekkel az eredményekkel nem 52 hanem 72%-os érettségit ír (ami még mindig nem kiemelkedően jó eredmény egy középszintű matek érettségin), máris 380 pont körül jár.

Az eredményeid alapján mindenképpen jó lenne ráfeküdnöd egy kicsit a matekra, mert így (bármelyik egyetemre mész is) nem lesz könnyű.

2022. júl. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy ment az első év?
2023. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!