Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet bekerülni a MOME...

Hogyan lehet bekerülni a MOME Egyetem Animáció szakára?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok, kb. egy éve foglalkozom animációval és az anime valamit Youtube animátorok vezettek bele (de szeretném magamévá tenni pl. 'vewn (Victoria Vincent)' stílusát is. Úgy tudom az ottani tanárok az elvont művészetet preferálják és nekem is elnyerte a tetszésemet).


Amire kíváncsi vagyok, hogy miféle kritériumoknak kell megfelelni, vagy milyen felvételire lehet számiítani, nektek milyen tapasztalotok van ez, vagy ehhez hasonló iskolákkal? Egyáltalán megéri animációt tanulni? Mennyire nehéz bekerülni, mekkora elvárások vannak a felvételinél? Ha nem sikerül, újra lehet próbálni, mik az alternatívák, azoknak milyen reputációja van? (Tudom hogy nem az iskola reputációja a legfontosabb csak hogy egy képet kapjak ha valaki tudná.)


Nyilván nem várok tűpntos választ de minden információ segít.

Előre is nagyon szépen köszönöm ha bárki válaszol!



2022. aug. 3. 22:42
 1/6 villain_ ***** válasza:

itt beszelunk rola:

Miből áll a műveltségi teszt a Mome felvételiben?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2022. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sok segítség volt ebben a kérdésben! Ahogy láttam, ezen a pályán dolgozol és nagyon tájékozott vagy! Tudnál kicsit a tapasztalataidról beszélni, milyen a szakma itthon? Nem muszáj ha nem szeretnéd!
2022. aug. 3. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert!

Tolem nagyon messze all a művészet, de az irasod alapjan igazan ertelmesnek/kedvesnek tunsz.:)

2022. aug. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Dögnehéz bekerülni. Minden évben körülbelül tízszeres túljelentkezés van, s háromfordulós a felvételi vizsga, amely ráadásul erősen szubjektív. Csak akkor van reális esélyed, ha előtte évekig jársz magántanárhoz, és tehetséges is vagy. S mindent beleadva is simán számíthatsz arra, hogy csak több év próbálkozás uán sikerül a bejutás. Vagy soha.
2022. aug. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Két felkészítőt ajánlok én is. Van az Illyési 2 éves anim képzés, és a Hegyező felkészítő.

Mindkettő nagyon hasznos, és ne csüggedj ha elsőre nem vesznek fel, az nagyon ritka ha elsőre felveszik az embert, általában másodjára vagy harmadjára jut be az ember, de ha ténylehesen odateszi magát + próbálkozásokkor továbbjut a fordulókon valameddig, mert akkor látnak benned potenciált, csak egyszerűen voltak jobbak.

2022. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben is van 2 éves, érettségi utáni animáció szakképzés, a Medgyessy-ben.
márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!