Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetemen a pénzügyi jog...

Jogi egyetemen a pénzügyi jog tantárgy mennyire szükségeltet matek tudást?

Figyelt kérdés
És még annyi hogy milyen tantárgy van még a jogi egyetemen amelyhez szükség van matematika tudásra?

2022. aug. 12. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi joghoz semennyire. Elméletet szoktak visszakérni elsősorban, nem gyakorlatot. A legtöbb egyetemen van statisztika és közgazdaságtan. Egy hármas középszintű érettségivel IQ-ból megvan... vagy legfeljebb 2-3 nap felkészüléssel.
2022. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ez így van, PÜ joghoz semennyire. A statisztika és közgáz viszont a római jog után a második (!) tárgy, ami megtizedelte a hallgatókat.
2022. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
A Pázmányon semennyire, a közgázhoz se, a pénzügyi joghoz se, én diszkalkuliásként simán abszolváltam ezeket. Nálunk a statisztika szerencsére csak választható tárgy.
2022. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az ELTE-n tanulok, így arról tudok beszámolni nálunk ez hogy van.

Személy szerint én tökre féltem ezektől a tárgyaktól, de nem kellett volna :)

A közgáz nálunk egyáltalán nem nehéz, 2 féléves tárgy, elsőben van. Simán át lehet menni, ha a fontosabb dolgokat megtanulod. Statisztika nálunk már nem kötelező, de faktnak sok tanár ajánlja (én nem vettem fel).

A pénzügy már húzósabb, szigorlat van belőle. Gazdásági tudást csak minimálisat igényel, de ahhoz hogy megértsd az összefüggéseket (főleg mondjuk számvitelből), ahhoz kell, hogy kicsit tudj "gazdasági fejjel" gondolkozni. De ez sem vészes, szerintem túl van kicsit lihegve nálunk. Véleményem szerint a rómához kár hasonlítani ezeket a tárgyakat, teljesen más tészta. Az egy antik latin jogtudomány, ez pedig hatályos jog, részben gazdasági jog.

Nem kell félni, nekem kb. semmi gazdasági érdeklődésem, beállítottságom nincsen és sikeresen tudtam abszolválni ezeket a "gazdaságias" tárgyakat is.

Sok sikert! :)

2022. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
semennyire
2022. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves és motiváló válaszokat! :))
2022. aug. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!