Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Szlavisztika BA-n csak...

ELTE Szlavisztika BA-n csak szláv irányultságú minort vehetek fel?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az elte bármely karáról vehetek fel minort, viszont az orosz főszakomon fel kell vennem egy második szláv nyelvet.

Ez a második nyelv a minorom? Vagy ezen felül választhatok? Én szívem szerint olasz minort vennék fel, de sajna nem tudom hogy működik



2022. aug. 15. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A btk.elte.hu legyen a bibliád + szakos Facebook csoportba lépj be, ott tudsz kérdezni a HÖK-ösöktől és a szaktársaidtól.


Oroszos tanegységlistát tanulmányozd át, fent van a weboldalon: [link] Ebből egyértelműen látni fogod, miket lehet/kell felvenni. A minorodnak nem kell szlavisztikásnak lenni, vehetsz fel olasz minort.

2022. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elte btk-n (és valószínűleg máshol is így van) a minor nem attól függ, hogy mi a főszakod, hanem attól, hogy a minornál megfelelsz-e a feltételeknek. Ezt a honlapon a minoros tanterveknél tudod megnézni. Pl. nyelvszakoknál olaszon indul kezdő és középfoktól kezdődő minor is, spanyolon, francián középfok kell és szintfelmérő van, anglisztikán bizonyos kurzusokat kell teljesíteni első évben, portugál kezdőről indul, de félévkor mindkét tárgyból 80% felett kell lenni év végén pedig az alapvizsgának kell sikerülni. Hirtelen ezek jutottak eszembe.


[link] -itt a tanegységlista

2022. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok most megnéztem a szlávos tanegységlistát. A főszakodhoz 120 kredit tartozik. Meg kell csinálnod az alapozó tárgyakat 10 kreditért (ezek magyarul lesznek, mert mindenkinek kötelező). Majd a törzsanyag két részre oszlik, az egyik a szlavisztika alapszak közös képzése, a másik pedig a kiválasztott nyelv és kultúra speciális ismeretei. Itt kell tanulnod egy második szláv nyelvet is 8 kreditért.

Emellé még neked fel kell venni vagy minort, vagy specializációt 50 kreditért. A minor az egy teljesen más szak, a specializációnál viszont az oroszban merülsz el még jobban. (a tanegység listában az a neve, hogy orosz szakirányú specializáció). Így van eddig 170 kredited. És a maradék 180-hoz kell még 10 szabad kredit, ami bármi lehet.

2022. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!