Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orosz-szlovák szakos bölcsészr...

Orosz-szlovák szakos bölcsészre lenne kereslet?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy elvégezzem a szlavisztika BA-t az ELTE-, de nem tudom megérné-e annyi időt belefektetni. Illetve, hogy az állam mennyire támogatja ezt ösztöndíjjal, stb.-vel. Vélemény? Tapasztalat?

2014. aug. 31. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos szinte semmi kereslet nincs rá itthon és külföldön se... Nem megbántani akarlak kérdezô, de ezzel a diplomàval semmit nem tudsz elérni. Gyakorlatilag mehetsz a vele mekibe dolgozni...
2014. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló részben valótlant állít. Egy BA-val valóban nem érsz semmit, de ha mesterképzést is elvégeznéd lehetnél tolmács vagy fordító! Köztudott, hogy oroszhoz magas nyelven értő szakember keresett! Szóval ha van ambíciód és beszélsz még esetleg mellé más nyelvet, nyelveket is mindenképp ajánlott! :)
2014. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A mesterképzést is szeretném majd elvégezni. Illetve még ilyenen gondolkodom: szlovák nemzetiségi tanító.


Vagy valami ilyesmi, mert kicsit szlovák származású is vagyok. Innen jött az ötlet, hogy az orosz mellég szlovákot válasszak. :)

2014. aug. 31. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lengyel-szlovák?
2014. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy cseh és szlovák -
2014. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én maradnék ha lehet az orosz-szlováknál. Sem a cseh sem a lengyel nyelvet nem tartom olyan hasznosnak mint az oroszt.
2014. szept. 1. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!