Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél számít az, hogy...

Felvételinél számít az, hogy mi érdekel engem?

Figyelt kérdés
Nekem mindenki azt mondja, hogy olyan szakot válasszak, amivel meg lehet élni. Szóval engem érdekel a művészet, nem is rajzolok rosszul, de hát azzal éhen halnék, szerintem lenne jó választás. A tanárok azt mondják, hogy azt, ami érdekel, de nem értem, mit számít az, hogy mi érdekel engem.

2022. aug. 18. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanuld azt ami érdekel. Nem minden a pénz. 40 évig minimum napi 8 órát rááldozni olyanra ami nem érdekel borzalmas. Én a helyedben először megpróbálkoznék azzal ami érdekel, ha mégsem jön be még mindig megtanulhatsz programozni, tanulhatsz nyelveket, elvégezhetsz egy közgazdász szakot stb. Egy életed van csináld azt amit szeretsz!
2022. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az iskolás gyerekek nem tudják még, hogy mi érdekli őket. Az iskolában eléggé beszűkültek a témák. Pl. tudod-e gimnazistaként, hogy téged érdekel-e a közgazdaságtan, vagy a logisztika, vagy a HR? A legtöbb gyereknek fogalma sincs ezekről a témákról. Ők azt tudják, hogy érdekli őket az irodalom vagy a rajz.

Pedig biztos van olyan szak, ami érdekel is, és meg is tudsz belőle élni.

Én multinál dolgozom, és van rajzszakot végzett kolléganőm. De csak hobbi volt neki, elhelyezkedni nem tudott vele.

Persze az lenne az ideális, ha mindenki azzal foglalkozik, amit szeret, de sajnos ez általában nem jön össze.

2022. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági megfontolások igenis hogy fontosak és sok tanár nem igazán mondja ezt el. Hiába akarsz történelmet tanulni ha nem tudsz a szakmádba dolgozni mert nincs elég szabad hely. Ugyan ez igaz a legtöbb bölcsész szakra.

#1 Nem minden a pénz de ha nem tudsz elhelyezkedni a szakmádban vagy nem élsz meg belőle akkor nem fogsz tudni a szakmádban maradni.


Ha nagyon nagyon jó vagy valamiben és azt gondolod hogy te leszel az akit mindenki akarni fog akkor menj nyugodtan ebbe az irányba.


Ha nem vagy biztos vagy nem vagy exepcionálisan jó akkor viszont más karrier felé mennék. Egy embernek több érdeklődési köre van, haladj szépen végig rajtuk és nézd meg a lehetőségeidet.

2022. aug. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha online grafikát, designt, UX-et, webes technológiákat tanulsz, simán megélsz belőle és nem kell olyat csinálnod, amit nem akarsz.
2022. aug. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!