Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz valóban online oktatás?

Lesz valóban online oktatás?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hallom pletykaként, persze nem zörög a haraszt, hogy október végétől online oktatás lesz, mert nem tudnak fűteni az iskolákban. Ebből mi lehet az igazság? Ha ott nem tudnak fűteni, akkor a családok majd tudnak ilyen gázárakkal? És mi lesz a kicsikkel? Majd a szülők tanítják őket írni-olvasni?

Ha ez bekövetkezik, lehet mondani, hogy az egészségügy után már az oktatás is összeomlott.


2022. aug. 18. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Egy vasa se lesz senkinek fúteni, meg világítani. Annyira nem kell neki örülni, mélyebben már nem is lehetne az oktatás. Mélyszegénységbe lesz az egész ország pár hónapon belül.
2022. aug. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Az is kérdés, hogy mostanra már összeomlott e vagy sem, mert ha már összeomlott, akkor nem tudna összeomlani ha bekövetkezik amit írsz.
2022. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy itt a gyakorin halálboztos választ kapsz mikor még a döntéshozók sem tudják? Szerencsére a fűtési szezon még messze van.


Ha gázfűtéses az iskola akkor a fenntartó vagy kifizeti a rezsit vagy nem. Erre most senki sem tud válaszolni biztosan.


Ha távhős az iskola (a városi iskolák nagy része ilyen) akkor nagy valószínűséggel kifizeti a fűtést a fenntartó.

2022. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszanézed a fórumot, kb. naponta többször megkérdezik ezt. Honnan tudhatná bárki? Nincs még kőbe vésve. Ki fog derülni. Könnyen lehet, számolni kell vele. Remélhetőleg az általános iskolákban megtartják a fűtést, ha le lesz kapcsolva mindenhol máshol. Vagy nem tudom mennyire szabályozható ez központilag és épületen belül, de az első 4 osztálynak egy épületszárnyba sűrítve mindenképpen biztosítani kellene a fűtést. Például kerületileg kijelölnek pár iskolát, ahol teljesen van fűtés, és az adott kerületi iskolák 1-4 osztályos diákjai odamenjenek tanulni. Az első 4 osztály szerintem nagyon fontos lenne, mert akkor van gyakoroltatva az írás, olvasás, szövegértés, alapműveletek matekból. Én így csinálnám, de nem tudom mennyire lenne megoldható felszerelésileg és szervezetileg, meg hát engem nem fognak megkérdezni odafentről :D
2022. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es, logikus, amit mondasz, de logikus döntést ezektől ne várj.

Tudom, hogy még senki sem tudja, csak azon tűnődöm, hogy mennyire van ennek realitása. Ha ezt meglépik, gyakorlatilag ki lehet jelenteni, hogy nincs közoktatás ebben az országban, és ez is a szülők dolga. Aki ráér ezzel foglalkozni, annak a gyerekének lesz esélye jó végzettséget szerezni, akinek a szülei meg nem tudnak ezzel foglalkozni, annak már mindegy is.

Egyébként én nem fórumokon olvastam, hanem tanár ismerőseim mondták.

2022. aug. 19. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem zárható ki, de egyelőre nem lehet tudni semmit.
2022. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Én szurkolok neki.
2022. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Én egyelőre azt tartom valószínűbbnek, hogy egyes egyetemeken (pl. az ELTE-n, amit nem az állam fizet) a vizsgaidőszak lesz online, mert olyankor amúgy is csak itt-ott lézeng pár ember arra a fél órás vizsgára, viszont fűteni ettől ugyanúgy kellene egész nap, meg áramot használni, szerintem ezzel próbálnak majd spórolni. De ezt is csak én feltételezem, majd kiderül.
2022. aug. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!