Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közoktatásban lehet ősszel...

Közoktatásban lehet ősszel távoktatás a rezsi miatt?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, ezért adták ki az erről szóló közlönyt is

2022. aug. 22. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Biztos hogy lesz
Szerintem nem
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ma már ötvenszer kérdezték meg, unalmas.
2022. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Milyen menő lesz a hideg lakásban lenni helyette! Tényleg, ha ennyire antiszoc vagy miért nem mész magántanulónak?
2022. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Előzőnek: magántanuló státuszt pár éve gyakorlatilag megszüntették, csak nagyon indokolt esetben van, akkor sem úgy mint az új szabályozás előtt.
2022. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha a gyerekek iskolába járnak akkor az iskolákat 20 fokra fűtik majd. Fortrás: [link]



A városi iskolák nagy részének fűtése távhős. A távhő ára nem emelkedik számottevően. Tehát ugyanannyi lesz mint korábban és mint eddig is fizeti a fenntartó. Ergo a távhős suliban nem lesz digitális oktatás.



Csak a középiskolákból több mint 1000 van az országban. Sok iskolának több épülete is van különböző fűtési megoldásokkal. Az általános iskolákból óvodákból és bölcsődékből több ezer van.



Az épületek fűtése távhő, villany, gáz, vegyes tüzelésű kazán és alternatív fűtési megoldású.



Szerintem az államnak le kell nyelnie a békát és fizesse az iskolák rezsijét. Véleményem szerint van annyi hazai gáztermelés, hogy az oktatási intézmények fűtése megoldott legyen. A közoktatásban a digitális oktatás nem olyan hatékony mint a jelenléti. Bár sokak szerint a jelenléti sem egy álom.



A gyakorin rá vannak pörögve az iskolák fűtés miatti bezárására. Senki nem említi az állami fenntartású épületek (múzeumok, könyvtárak, menekültszállások, idősek otthona, nevelési tanácsadók, állomásépületek, önkormányzatok, kormányablakok...) fűtés miatti bezárását. Ugye azt senki nem gondolja, hogy az iskolákat bezárják és minden más meg nyitva lesz korlátozások nélkül.

2022. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"Ha a gyerekek iskolába járnak akkor az iskolákat 20 fokra fűtik majd"


Szopassák magukat a 20 fokban ne a gyerekeket. Azért egy 25 fokot illik tartani, télen különösen, ha k8nt minusz 10 van.


"városi iskolák nagy részének fűtése távhős"


Nemtom honnan szoptad ezt az infót, mert az iskolák nagy része elavult gázkazános sz.r, kivéve ahol EU-s pályázatokból volt fűtéskorszerűsítés. Megjegyzem, ott is gázzal megy a rendszer, és már hallani sok iskolánál, hogy nagyon számolják, hogy mi mennyi...


"Sok iskolának több épülete is van különböző fűtési megoldásokkal."


Jaja, sz.rabbnál sz.rabb megoldásokkal, elavult régi roncs épületek.


"Szerintem az államnak le kell nyelnie a békát és fizesse az iskolák rezsijét. "


Az állam pont arróp híres, hogy lenyeli a békát. 🤣


"Senki nem említi az állami fenntartású épületek (múzeumok, könyvtárak, menekültszállások, idősek otthona, nevelési tanácsadók, állomásépületek, önkormányzatok, kormányablakok...) fűtés miatti bezárását"


Mert semminek nincs is akkora számlája, mint a hatalmas iskolai épületeknek, ahol több száz diák tanul. Egy önkormányzatnak meg vannak bevételei az adók útján, az valahogy még ki is gazdálkodja magának, az iskola viszont nem éppen.



"Ugye azt senki nem gondolja, hogy az iskolákat bezárják és minden más meg nyitva lesz korlátozások nélkül."


Márpedig simán előfordulhat annak ellenére, hogy te mit tudsz elképzelni.

2022. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, menj rá a többi 500 ilyen kérdésre és olvasgasd azokat a válaszokat, itt se kapsz mást :D


Btw 100%-ra semmit nem tudunk, de van rá esély.

2022. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

""""Milyen menő lesz a hideg lakásban lenni helyette! Tényleg, ha ennyire antiszoc vagy miért nem mész magántanulónak?""""


aZÉRT nem kéne rögtön személyeskedni.

2022. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nemtom honnan szoptad ezt az infót, mert az iskolák nagy része elavult gázkazános sz.r, kivéve ahol EU-s pályázatokból volt fűtéskorszerűsítés. Megjegyzem, ott is gázzal megy a rendszer, és már hallani sok iskolánál, hogy nagyon számolják, hogy mi mennyi..."


Szerintem rosszul tudod. A budapesti középiskolák nagy része távhővel működik. Tedd a szívedre a kezed! Volt a középiskoládban kazánfűtő vagy termosztát? Az iskolák pincéjében van egy hőközpont amit a távhő emberei tartanak karban.


"Szopassák magukat a 20 fokban ne a gyerekeket. Azért egy 25 fokot illik tartani, télen különösen, ha k8nt minusz 10 van."

Sehol sem fűtik 25 fokra az iskolákat. Kérdezd meg a szüleidet, hogy nálatok hány fokra van beállítva a termosztát!


"Mert semminek nincs is akkora számlája, mint a hatalmas iskolai épületeknek" Egy múzeum sokkal nagyobb, mint egy átlagos középiskola. Egy Önkormányzat, kormányablak... simán működhet online.


Szerencsére az online oktatásról nem Te és nem én döntünk. Majd az élet eldönti, hogy neked vagy nekem lesz e igazam.


Az általános iskolák országos online oktatását nemzetgazdasági okokból nem rendelik el. A szülőknek dolgozniuk kell. A jelenlegi gazdasági helyzet nem engedhet meg magának plusz több százezer munkanélkülit.

2022. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 ugyan én nem #5 vagyok, de valamilyen szinten vele értek egyet.


Pesten lehet, hogy távhőről mennek a sulik, talán még nálunk is, de pl az Alföldön nem hiszem, hogy volt ilyen újítás. Bár nem tudom, lehet.


Nálunk eddig 25 fok minimum volt mindig a suliban, és itthon 26 fokra van állítva :D

2022. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem rosszul tudod. A budapesti középiskolák nagy része távhővel működik."


Szerintem meg te tudod rosszul, onnan belpestről. Szerintem a legtöbb vidéki iskola gázkazábnal megy, legalább is nálunk, ami van, mind arról megy. Ahol korszerűsítés volt, ott is gázkazán lett helyette, egy új, annak is nagy a költsége, hiába lett leszigetelve az iskola. Egyszerűen ekkora épületeket nem kevés pénz felfűteni. Ennyit egyszerűen nem fognak bírni költeni rá...


"Sehol sem fűtik 25 fokra az iskolákat. "


Márpedig fűtsék csak 25 fokra, ha már kötelezik a diákot, hogy járjon. Ne kényszerítsék a hidegben bent ülni télen. Ha nem tudják tisztességesen megoldani, akkor nincs is értelme a jelenlétnek. Nálunk otthon is stabilan megvan 25 fok még talán több is, ahogy a 9-esnek is. Egyébként én nem vagyok már iskolás, szóval nem tudom miért kezelsz úgy, tehát én kívülállóként mondom ezt úgy, hogy nem vagyok érintett, nem mondhatod, hogy elfofult vagyok, mert nincs kedvem bejárni stb, mert így nem erről van szó.


"Szerencsére az online oktatásról nem Te és nem én döntünk"


Még szerencse, hogy nem te döntesz, ha rajtad múlna szerinted 20 fokban is vígan lehet remegni a kinti minusz 10 fokhoz képest télen egész nap.

2022. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!