Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyenek a gyakorlat...

Egyetemen milyenek a gyakorlati órák?

Figyelt kérdés
Szoktak a tanárok kérdezgetni vagy elég csöndben figyelni hogy mit mond? Felelések szoktak lenni vagy más számonkérés van?

2022. aug. 24. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Mégis, milyen egyetem...???


Marhára nem mindegy, hogy orvosi, vagy bölcsészkar...


Felelés???? Jó vicc! Nem jött le, hogy ez nem gimi lesz?

2022. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első órán elmondják, mik a követelmények és milyen számonkérés lesz.

De nincsen olyasmi meglepetés felelés vagy röpdolgozat, mint középiskolában.

2022. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 Azért én feleltem már egyetemen... Egyszer, mert egy tanárnak volt csak ez a mániája, de akkor is.

Egyébként valóban egyetem/szak/tanárfüggő minden. Nálunk (pszichológia szakon) interaktívabbak voltak a gyakorlatok, mint az előadások, többet lehetett kérdezni, és minket is gyakrabban szólított meg a tanár (tehát nem felszólított, de tett fel kérdéseket a teljes csoportnak, hogy pl. mit gondolunk erről vagy arról). De volt olyan tanár, aki ugyanúgy ledarálta az anyagot, mint előadáson, más meg első órán kiadott témákat, és a félév során csak mi prezentáltunk. Aztán voltak "speciálisabb" gyakorlatok is, amiken mondjuk számítógépes programot kellett használni, úgyhogy ott nagyjából adott volt, hogy mit kell csinálni.

A számonkérés módja szintén változó lehet. Mint írtam, vannak, akik prezentációt várnak egyszer a félév során, mások a félév végére kérnek egy beadandót, megint mások meg zh-kat íratnak (akár minden órán). A zh olyasmi, mint egy röpdolgozat, csak tudod előre, hogy lesz. Egy pár perces dolog az óra elején, ahol az előző óra anyagát vagy a feladott kötelező olvasmányokat kérik számon. De nálunk azért ritka volt, hogy valaki minden órán zh-kat írasson.

Úgyhogy tényleg nagyon változó, majd az első héten biztos elmondják nektek is, hogy mi hogyan lesz.

2022. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, egyetem, szak, tanár függő. Erre további információ nélkül nem lehet válaszolni. Nekünk például orvosin vannak előadások, amelyen az éppen aktuális előadó egy diasor segítségével elmondja az tananyagot (legalábbi egy részét ledarálja) az egész évfolyamnak (220+ fő), jellemzően nem lehet kérdezni, csak végig hallgatod. Vannak szemináriumok, amikor a csoportoknak tartanak órákat, itt vagy az előadás anyagát dolgozzuk fel újra, vagy új anyagot adnak le, ez tárgyfüggő. Sokkal személyesebb, lehet kérdezni. A gyakorlatok pedig vagy labororatóriumi, bonctermi, vagy betegágy melletti.

Az első órán minden tárgyból elmondják a követelményeket, meglepetés felelés, dolgozat szerintem egyetemen nincs. Mindenki felnőtt ember, saját érdeke, hogy tanuljon.

2022. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Van ahol tényleg csak ledarálják a diákat, majd mehetsz amerre látsz, de vannak interaktívabb órák is, ahol az előadás szinte társalgásszintű az előadó és a hallgatók között. Kérdeznek random embereket, elvárják hogy kérdést tegyél fel, vagy visszakérdeznek valamire, hogy ki mit értett az anyagból stb.

Meg persze nyilván vannak olyan tárgyak, ahol követelmény neked prezentációt adni a csoportnak.

Nálunk például hiába infós szak, nagyon komolyan vették, hogy ne olvasd se a jegyzeteid, se a diát, és percre pontosan végezned kellett.

Egyetem, szak, és tanárfüggő.

2022. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyetem, szak és oktató. Gyógytornászként anaton feleltem párszor, összesen 13 felelés/doga volt, mikor mi. A gyakorlaton töltöttük önállóan a jegyzőkönyvet (ábrák, tesztes kérdések), majd jó esetben át is beszéltük. Élettanon volt kiselőadásom 1/félév, mellette bármikor rám bökhetett a listán, hogy akkor ma te írsz a múlt heti anyagból. Mellé minden gyakorlaton ellenőrizte az oktató, hogy aznapra kitöltöttem-e a jegyzőkönyvemet. A maradék időben vagy átbeszéltük újra az nehéz anyag bonyolult részét vagy pótolta a másik oktató hiányos magyarázatát, kérdezhettünk is, maradék időben mindig adott +feladatot. Ápolástan és elsősegély gyakorlati dolog volt, újraélesztés, pozícionálás, sérülések ellátása, kórházi protokoll, gyógyszerelés, fektetések… Elég változó, tárgytól is függ nagyon
2022. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Prezentáció készítés mindenhol kötelező? 🥺

Amúgy Bge-re fogok járni

2022. aug. 25. 14:16
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
7: és miért rettegsz ennyire ettől? Tök egyszerű....
2022. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, hogy gondolom ki kell állni a többiek elé és előadni ezt még a középiskolában se bírtam...
2022. aug. 25. 14:27
 10/13 anonim ***** válasza:
9: szociális fóbiád van? Elég jól tudják már kezelni....
2022. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!