Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyenek a gyakorlat...

Egyetemen milyenek a gyakorlati órák?

Figyelt kérdés
Szoktak a tanárok kérdezgetni vagy elég csöndben figyelni hogy mit mond? Felelések szoktak lenni vagy más számonkérés van?

2022. aug. 24. 14:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem is nagy stressz az előadás, eléggé perfekcionista tudok lenni és ez ilyenkor nem segít rajtam. A 2. kapott témám konkrétan 2 ábra volt 0 magyarázattal az előadás anyagában, az előadáson pedig nem tudtam ott lenni egyéb okok miatt. Eléggé meg voltam lőve és nagyon el voltam veszve, 2 hétig dolgoztam vele és még az előadás pillanatában sem éreztem a magaménak a tudást és hogy értem is az egészet… De mint kiderült csak én éreztem tragédiának és minden rendben ment. Viszed a jegyzetedet, a kezedben fogod és nem kalimpálsz idegesen, ha szükséges belenézel és már el is ment az a 10-15 perc. Én sem szeretek előadni, de ez nem választható. De jó gyakorlás a szóbeli vizsgákra vagy 1-1 gyakorlati vizsgára (ahol még be is kell mutatnod a félév alatt tanult bármit) vagy akár szigorlatra, a szakdoga védésedre… Ennél már csak nehezebb dolgok várnak rád és megfelelő készüléssel simán megcsinálod, max a sok stresszelés miatt utána kicsit beteg leszel, mint ahogy én szoktam.
2022. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A szóbeli vizsga az más mert azt csak a tanárnak kell mondani de az előtt is stresszes vagyok.

Ha meg sok ember előtt akkor remegek, rosszul vagyok 🥺

Középiskolában inkább kértem ilyenkor az 1-est.

Na mindegy majd valahogy próbálom megoldási ha kell ilyesmit csinálni...

2022. aug. 25. 14:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb jó tanácsom, hogy barátként tekints a csoporttársakra ilyenkor. Nekem mindig megvolt az a pár ember, akinek megmutattam a prezentációt elküldés előtt, kb elmeséltem a benne lévőket is. Tudták rólam, hogy én sem bírom ezeket a helyzeteket, szóval előadás alatt, ha nem a falat néztem vagy a magyarázat miatt mutogattam a prezetáción bármit, akkor ezt a pár lányt néztem mindig és próbáltam elfelejteni, hogy rajtuk kívül mások is vannak… Ők pedig mosolyogtak és bólogattak, hogy eddig jó, jól haladok és folytassam. És egész gyorsan vége is lett az egésznek. Szóval no para, meg fogod te is csinálni
2022. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!