Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jobb az ELTE nemzetközi...

Miért jobb az ELTE nemzetközi gazdálkodásra járni, mint a Corvinusra?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodás szakon szeretnék továbbtanulni.

Azt hallottam, hogy a Corvinus a legjobb, ezért eddig arról ábrándoztam, hogy majd oda fogok járni. De olyan nehéz bejutni, hogy inkább az ELTE-re próbálnék hangolódni, mert valószínűbb, hogy oda kerülök be.

(Viszont azt is írhatjátok, hogy miért érdemes mégis vért izzadnom, hogy bekerüljek Corvinusra.)

Elsősorban odajárók tapasztalataira lennék kíváncsi.

Előre is köszi a segítséget!



2022. aug. 26. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem jobb.
2022. aug. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen ugyanebben a helyzetben voltam, mint te, csak 2020-ban. Én végül nem mertem bekockáztatni a Corvinust, mert 3,8-as átlag alatt átkerülsz fizetősre. Másrészt abban az évben a nemzetközi gazdálkodás csak angolul indult, nem tudom most hogy van. Angol nyelvű oktatás bár van az ELTE-n, ingyen ráadásul, de a minősége azért olyan amilyen. Ha neked fontos, hogy angolul tanulj, legyenek külföldi vendégelőadók, akkor a Corvinus egyértelműen jobb választás. Igaz, ha jól tudom, ott van nyelvi pótdíj.

Egyébként én nem bántam meg, hogy az ELTE-re jöttem. Teljesíthető, nem kell szorongjak a 3,8-as átlag miatt, ráadásul dolgozok mellette mondhatni a "szakmámban". Ha a Corvinusra mész, aligha fog sikerülni dolgozni egyetem mellett.

2022. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi szempontból jobban megéri az Elte plusz ha magyarul akarod tanulni azt a Corvinuson nem teheted meg.
2022. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusos nemzetközi gazdálkodás szakos hallgatókémt mondom, hogy az ELTÉ-re menj mindenképp, ha jót akarsz magadnak! :'D

A Corvinus körül baromi nagy a marketing felhajtás, de gyakorlatilag meg sem közelíti azt, amit állít magáról. Az értékelési rendszer egy átláthatatlan f*s, az ELTE-n pedig egy nagyon logikus, könnyen átlátható rendszer működik.

És hidd el, nincs akkora különbség a 2 egyetem között az elhelyezkedés szempontjából. Viszont ha egy élhető egyetemi életét akarsz magadnak, akkor az ELTE-t válaszdd!

2022. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!