Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezer éve elkezdtem a kereskede...

Ezer éve elkezdtem a kereskedelem és marketinget alapszakot, amit félbe hagytam. Megéri folytatni Felsőoktatási szakképzésen?

Figyelt kérdés

Kb 9 éve elkezdtem a kereskedelem és marketing alapszakot, amit abbahagytam. Valamennyi tantárgyat teljesítettem, de az alapszakból még sok lenne hátra, ezért arra gondoltam, hogy felsőfokú szakképzésen fejezném be a tanulmányaimat.


Az évek során egyébként lediplomáztam kommunikáció és médiatudomány BA és MA szakon. Ezen a területen helyezkedtem el, nagyon szeretem a munkámat. Jelenleg GYED-en vagyok itthon a gyerkőcökkel, és szívesen tanulnék valamit. Plusz zavar, hogy félbe hagytam anno az egyetemet.


Arra gondoltam, hogy újrafelvételiznék kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzésre (levelező), és a 9 évvel ezelőtti tantárgyakat elfogadtatnám, ami pedig hiányzik, azt megcsinálnám. Így kb egy év alatt meg tudnám szerezni a szakképesítést.

Alapszakot nem folytatnám, mert csak fizetősre vennének fel, illetve a diplomáig még sok tantárgyat kéne teljesítenem.


Mit gondoltok, ez jó megoldás lehet? Vagy tök felesleges lépés?



2022. aug. 28. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök felesleges lépés, a FOKSZ-képzések totál értéktelenek. Ha nem lenne nagy teher az alapszakot befejezni, akkor azt tudnám javasolni, hiszen közgazdász végzettséget ad, ami megsokszorozza az esélyeidet a kommunikáció és médiatudomány diplomáidhoz képest akár a köz-, akár a versenyszférában, ha a jövőben esetleg szeretnél/muszáj lesz állást keresni. Szerintem ez még akkor is hasznos lépés, ha fizetned kell érte, megteheted például azt is, hogy Diákhitel2-t veszel fel rá, ami kamatmentes, ha pedig születik a jövőben esetleg még egy gyerkőcöd, akkor lenullázhatod az egészet. De nyilván nem kell erre alapozni, ez csak egy extra lehetőség, ha nem születik több gyerkőc, akkor sem igazán jelentős ez az összeg, később sokszorosan meg tud térülni.
2022. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos hozzászólást!


Még egyébként arra gondoltam, hogy esetleg megpróbálom a marketing mesterképzést, hátha el tudok fogadtatni 30 kreditnyi gazdaságis tantárgyat, amivel már felvennének.

Államilag támogatott féléveim még vannak.

2022. aug. 28. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A FOSZK felejtős, a marketing mesterképzés remek ötlet. További remek ötletek még Google és Facebook Ad Certificationöket csinálni, megtanulni honlapot szerkeszteni legalább wordpressben, azaz a skilljeidet fejleszteni.
2022. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És mit gondolsz , ha a kommunikáció és médiatudomány BA és MA végzettségem mellé esetleg az emberi erőforrás tanácsadó mesterszakot végezném el, az hasznos lenne? :)


Nagyon érdekel a HR kommunikáció, a képzésszervezés, az élethosszig tartó tanulás. Kicsit közelebb áll hozzám, mint a marketing mesterképzés.

2022. aug. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!