Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező képzésen hogy gondolj...

Levelező képzésen hogy gondolják, hogy reggeltől estig folyamatosan órák vannak és még csak egy ebédszünet sincs?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy lehet ezt kivitelezni? Mármint ennyit koncentrálni ilyen kevés szünettel.

2022. aug. 29. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Munkahelyeken is az van, hogy reggeltöl estig dolgozol, jó esetben fél óra ebédszünettel, de sok helyen csak 2 x 10 perc pihenövel.

Viszel magaddal szendvicset meg vizet és meg van oldva gond.

2022. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok nappali képzésen is ez van, hogy 8-20 folyamatosan órák vannak. Ez van sajnos, így jön ki időben.
2022. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Nem. Egy normális munkahelyen 8-tól 4-ig dolgozol, ahol van ebédszüneted, még akkor is ha csak 30 perc.

Koncentrációra valami tipp?

2022. aug. 29. 11:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy kinek hogy van normális munkahelye, meg hogy nincs, az elég szubjektív, pláne a sok túlórával, szóval ezt hagyjuk. Lehet, hogy neked jó munkahelyed van, de első évben nekem is nappalin reggel 8-tól este nyolcig volt órám minden csütörtökön, és ráadásul bejárósak voltak, és a rengeteg jelenléti óra mellett sokan még dolgoztak is. Ha nincs katalógus, vagy felír más, akkor neked sem kell mindenen ott lenned, pláne, ha úgysem tudsz koncentrálni. Tipp nincsen, idővel vagy belerázódsz, vagy nem. Én az első hónapban az egyetem megkezdésekor minden nap csak hazamentem, és lefeküdtem aludni, még tanulni sem tudtam, annyira kimerített. Utána lassan elkezdtem belerázódni, és sikerült teljesítenem a félév végén minden vizsgámat. Enni simán lehet bármikor óra közben is, ha a tanár nem tart szünetet. Amúgy a valóságban szokott lenni néha szünet levelezőn is, hát értelemszerűen vannak mosdóügyek, és általában nem ugyanaz a tanár sem végig. Az egyetemben egyébként nem a bejárás és figyelés a legnehezebb, hanem a tananyag önálló feldolgozása, mert azt semmiből nem mondják el teljesen soha, ezért is nem népszerűek a katalógus nélküli órák.
2022. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

“ Nem. Egy normális munkahelyen 8-tól 4-ig dolgozol, ahol van ebédszüneted, még akkor is ha csak 30 perc.”

Ezek szerint nem dolgoztál még vendéglátásban/idegenforgalomban. :D Hidd el, meg lehet szokni.

2022. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindenki dolgozik 8-16 közötti munkaidöben, rengetegen 6-14 és 14-22 rendszerben, ilyenkor nincs ebédszünet, illetve sok embernek nem 8 óra a munkaideje, vagy kötetlen, korábban kezdenek, késöbb végeznek, délben nem lehet megállni fél órára kajálni.

És a munkát is koncentráltan kell végezni, nem csak ott lenni a helyeden.


Szóval ne problémákat keress, hanem szokd meg, hogy ez a normális egy felnött ember életében, ha meg nem vagy képes odafigyelni, akkor nem biztos, hogy neked való a felsöfok.

2022. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg utolsó, nem az első diplomám lesz, úgyhogy nekem való, viszont ilyen embertelen rendszerrel még nem találkoztam.
2022. aug. 29. 15:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol szerezted a diplomad en is oda akarok jarni
2022. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Embertelen rendszerrel? :D El kell, hogy keserítselek, a levelező képzések így működnek. Kb. két- vagy háromhetente egy intenzív hétvégét be kell vállalnod, ha nem akarod/tudod nappalin csinálni a képzést. Ismerősömnek azt hiszem összesen négy hétvégén, azon belül hét napra kell bemennie az egyetemre az egész első féléve alatt (és még csak online órái sincsenek). Nekem minden hétköznap be kellett járnom, általában reggeltől délutánig, és nem mindig volt annyi szünet az óráim között, hogy el tudjak menni enni. Szendvicset vagy hasonlót mondjuk úgyis lehet enni előadás közben, úgyhogy éhenhalni nem fogsz.

A munkáról való elképzeléseidet meg inkább nem kommentálnám... Az megvan, hogy vannak pl. orvosok, akik 12 órákat simán dolgoznak egyszerre? Szerinted ők nem koncentrálnak? Neked annak csak egy apró kis részére van szükséged ahhoz, hogy oda tudj figyelni órán. Meg aztán a legtöbb tanulás úgysem ott, hanem otthon fog történni.

2022. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
embertelen rendszer, miközben egy halom nappali képzés is ilyen, végig 15 perces szünetekkel, hogy a campus egyik végéről átérj a másikra... :D
2022. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!